REKLAMA

Marsz Stowarzyszenia “Czyń Dobro, Mimo Wszystko”. Akcja na rzecz zakupu mammografu dla krośnieńskiego szpitala (RETRANSMISJA, ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Dzisiaj tj. 15 grudnia br., w samo południe, odbył się Marsz Stowarzyszenia “Czyń Dobro, Mimo Wszystko”. Akcja była kontynuacją programu społecznego “Kampania, nad którą przypięłam różową wstążkę”. Głównym celem kampanii jest zdobycie środków na zakup mammografu dla krośnieńskiego szpitala. 

W marszu, oprócz młodzieży szkolnej, mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego, wzięli udział m.in. wiceprezydent miasta Krosna – Bronisław Baran oraz wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność – Tadeusz Majchrowicz.

ZOBACZ RETRANSMISJĘ Z MARSZU 

O marszu informowaliśmy tutaj.

Przeczytaj również – Kontrowersje wokół mammografu dla krośnieńskiego szpitala. Komunikat zarządu województwa

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

15-12-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Kamila Bogacka2017-12-15 20:02:07
0 0
Panie Marszałku ! W samo południe, wyruszylismy spod Hotelu Nafta w Krośnie, kontynuując program Kampanii, nad, którą przypięłam rózową wstążkę . Ze znakiem pokoju w tle - idziemy - przypomnieć się Panu Marszałkowi. Ten nasz Marsz, to najwieksza akcja społeczna w obronie zdrowia i życia ludzkiego. STOP !!!!! WSZYSTKIM MANIPULACJOM - HIPOKRYZJI - BY ZNIECHĘCIĆ NASZE SERCA. Powiem więcej - polityka - nie powinna deprecjonować społecznych przedsięwzięć. Bo to już nie jest wtedy polityka - tylko smutne przeciąganie liny, z góry skazane na niepowodzenie!!!!! Pomagajmy bliźniemu, zamiast nim gardzić. I właśnie dzisiaj - po chwili refleksji - słowa o dobroduszności i współczuciu powinny zamienić się w czyn!!!!! Czy człowieczeństwo jest już tylko tym, co wskaże nam dzisiejszy model życia i Ci, którzy na niego wpływają .... ? Gdzie nasza empatia? Gdzie współodczuwanie? Gdzie człowieczeństwo?
Miłosz2017-12-15 21:16:53
0 0
czyli są jeszcze ludzie w krośnie co im zależy
Mona2017-12-15 21:21:19
0 0
Jedyna organizacja poza Stowarzyszeniem Idea Carpatia co działa w Krośnie, pomijam oczywiście organizacje stworzone przez władze - dla władzy
taka prawda2017-12-16 14:01:45
0 0
W związku z planowaną na 15 grudnia 2017 r. pikietą w sprawie zakupu mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego im. Świętego Jana Pawła II w Krośnie, Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje: 15 grudnia 2016 r. Komitet Sterujący wyraził akceptację na zakup mammografu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Już wówczas dyrektor szpitala mógł zakupić mammograf dla placówki. Informację w tej sprawie miała również Rada Społeczna krośnieńskiego szpitala. Zakup mammografu leżał wyłącznie w gestii dyrektora szpitala pana Piotra Lenika, ponieważ zgodnie z prawem za procedury związane z zakupem aparatury medycznej odpowiada dyrekcja szpitala. Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala wynika z porozumienia zawartego pomiędzy panem Piotrem Lenikiem a Zarządem Województwa w dniu 8 grudnia 2017 r. Na podstawie porozumienia stron, zarząd szanując wolę pana Piotra Lenika, jednogłośnie podjął uchwałę o zmianie na stanowisku dyrektora szpitala. Mając na uwadze potrzebę stabilności w kierowaniu szpitalem, zarząd zwrócił się do pana Piotra Lenika z prośbą o pozostanie na stanowisku dyrektora do 18 grudnia tego roku. Po tym dniu obowiązki dyrektora przejmie dotychczasowy zastępca - Piotr Czerwiński, który będzie pełnił tę funkcję do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu. Zarząd Województwa mając świadomość pilnej potrzeby zakupu mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie, stawia taki cel przed pełniącym obowiązki dyrektora oraz przed nowym dyrektorem, który będzie wyłoniony w konkursie, licząc, że podejmie wszelkie niezbędne działania umożliwiające zakupienie aparatury medycznej bez zbędnej zwłoki. Zarząd Województwa Podkarpackiego
fidelis2017-12-16 19:15:47
0 0
odwaga ze strachu .....