Stowarzyszenie Kibiców Krośnieńskiego Żużla “Wataha” chce przeprosin

Nadal rozbrzmiewają echa żużlowych pojedynków na Podkarpaciu, kiedy to prawie 12 000 fanów z Rzeszowa i Krosna zapełniło trybuny, tworząc niesamowitą atmosferę i wspólnie dopingując obie drużyny. Stowarzyszenie Kibiców Krośnieńskiego Żużla “Wataha” opublikowało komunikat, w którym domagało się od reporterów stacji telewizyjnej przeprosin za użycie określenia “krośnieńska gawiedź” w odniesieniu do kibiców z Krosna, które uznano za obraźliwe.

foto: archiwum tvKrosno.pl

Oto pełna treść oświadczenia:
OŚWIADCZENIE ZARZĄDU SKKŻ “WATAHA”
Drodzy kibice.
Za nami wspaniałe Derby Podkarpacia w których głównymi aktorami byli zawodnicy Wilków Krosno ale przede wszystkim krośnieńscy kibice co zostało wymienione i podkreślone wielokrotnie przez niemal wszystkie media piszące o speedwayu w tym kraju. Także przez samego Prezesa naszego derbowego rywala Michała Drymajłę.
Dlatego jesteśmy zbulwersowani i zniesmaczeni słowami redaktora Mateusza Dziopy wypowiedzianymi na antenie stacji Canal+ podczas transmisji o kibicach Wilków.
Nazwanie tłumu (2500 osób) fantastycznie dopingujących kibiców Watahy cyt. “krośnieńską gawiedzią” jest dla nas wyrazem pogardy i próbą dyskredytacji ich znakomitej postawy podczas Derbów Podkarpacia.
Dlatego jako Zarząd Stowarzyszenia Kibiców Krośnieńskiego Żużla “Wataha” domagamy się od redaktora Mateusza Dziopy publicznych przeprosin na antenie stacji Canal+.
Zarząd SKKŻ “WATAHA”

04-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)