Policjantka z Krosna najlepszą Polką w legendarnym „Biegu Wazów”

KROSNO/PODKARPACIE. Krośnieńska policjantka ukończyła najdłuższy bieg narciarski świata. Zawody rozegrano na dystansie 90 km w szwedzkiej prowincji Dalarna.

Na początku marca, zorganizowano kolejny legendarny „Bieg Wazów”. Wydarzenie określane jest mianem najdłuższego i najstarszego biegu narciarskiego na świecie.

– Ta prestiżowa impreza przyciąga rzesze miłośników narciarstwa biegowego. Wśród 16 tysięcy uczestników tegorocznych zmagań, znalazła się także krośnieńska policjantka. Podkomisarz Ewa Armata to utytułowana zawodniczka, która od lat startuje w biegach narciarskich. Zwieńczeniem tegorocznego sezonu w biegach narciarskich, było jej uczestnictwo w szwedzkim „Biegu Wazów”. Zawody rozegrano na dystansie 90 km, pomiędzy miejscowościami Salen i Mora – informuje Komenda Miejska Policji w Krośnie.

policjantka bieg

Policyjna biegaczka okazała się najlepszą Polką w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji biegu. Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

Źródło: KMP w Krośnie.
Fot. archiwum prywatne Ewa Armata.

18-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)