XXIV Krośnieński Bieg Konstytucji i Zawody Nordic Walking

Tradycją jest, że 3 maja w Krośnie sportowo obchodzone jest Święto Konstytucji 3 Maja. Do pokonania była siedmiokilometrowa trasa ulicami Krosna. Start wydarzenia miał miejsce przy ul.Kapucyńskiej, gdzie stanęło łącznie 294 uczestników. Pierwsze miejsce należy do Łukasza Jaumień z czasem 00:22:46.59. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła zaś Katarzyna Albrycht z czasem 00:26:31.02. W Nordic Walking najlepszy był Andrzej Hichalski z czasem 00:33:53.11.

3 maja w Krośnie odbył się już XXIV Krośnieński Bieg Konstytucji i Zawody Nordic Walking. Na miejsce startu stanęło 294 śmiałków, którzy z wielką determinacją wzięli udział w biegu. Start rozpoczął się o godzinie 10:30. Kilka minut później zawodnicy Nordic Walking rozpoczęli swoje zmagania. Po biegu głównym o godz. 13:00 rozgrywano biegi dzieci i młodzieży.

Trasa: nawierzchnia asfaltowa, dystans – 7 km

Start: ul. Kapucyńska, Legionów, rondo Niezapominajki, ul. Niepodległości, Żółkiewskiego, rondo Zawodzie, ul. Okrzei, rondo Solidarności, ul. Podwale, Tkacka, Niepodległości, rondo HDK, ul. Wojska Polskiego, gen. Sikorskiego, Wieniawskiego, Chopina, Bursaki – meta: stadion ul. Bursaki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.