KROSNO. 200 strażaków gasi pożar magazynu! Nowe informacje (ZDJĘCIA)

KROSNO/ PODKARPACIE.. Trwa gaszenie marketu budowlanego w Krośnie. Na miejscu jest obecnie 55 zastępów straży pożarnych – ponad 200 strażaków z terenu województwa. Gaszenie ognia utrudnia bardzo wysoka temperatura i ogromne zadymienie.

450608444_787330343568685_536845187586922050_n

Działaniami kieruje podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Baran. Prócz gaszenia zaplecza magazynowego strażacy bronią przed ogniem część sklepową. Na miejscu używany jest robot gaśniczy „Colossus” z leżajskiej komendy PSP, który pomaga w zwalczaniu ognia w trudnych warunkach. Do Krosna dysponowany jest także drugi tego typu robot gaśniczy z Małopolski.

„Colossus” to zdalnie sterowane urządzenie, wyposażone w działko wodno-pianowe, taran, instalację zraszaczową, wyciągarkę oraz kamerę (wizyjną i termo) oraz oświetlenie. Parametry sprzętu wraz z jego wyposażeniem dają możliwość wykorzystania robota w miejscach, do których nie dotrze ratownik lub gdzie występuje zbyt duże zagrożenie dla ratowników (np. zagrożenie wybuchem, zawaleniem obiektu, uwolnienie niebezpiecznych substancji, itp.).

źródło: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie
????st. ogn. Przemysław Kulbida/KM PSP Rzeszów, KW PSP w Rzeszowie


10-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)