REKLAMA

Kontrowersje wokół mammografu dla krośnieńskiego szpitala. Komunikat zarządu województwa

KROSNO / PODKARPACIE. Na światło dzienne wychodzą nowe fakty dotyczące mammografu dla krośnieńskiego szpitala. Jak informuje Zarząd Województwa Podkarpackiego: – 15 grudnia 2016 r. wyrażono akceptację na zakup mammografu w ramach RPO. Już wówczas dyrektor szpitala mógł zakupić mammograf dla placówki.

W związku z planowaną na 15 grudnia 2017 r. pikietą w sprawie zakupu mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego im. Świętego Jana Pawła II w Krośnie, Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje:

15 grudnia 2016 r. Komitet Sterujący wyraził akceptację na zakup mammografu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Już wówczas dyrektor szpitala mógł zakupić mammograf dla placówki. Informację w tej sprawie miała również Rada Społeczna krośnieńskiego szpitala. Zakup mammografu leżał wyłącznie w gestii dyrektora szpitala pana Piotra Lenika, ponieważ zgodnie z prawem za procedury związane z zakupem aparatury medycznej odpowiada dyrekcja szpitala.

Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala wynika z porozumienia zawartego pomiędzy panem Piotrem Lenikiem a Zarządem Województwa w dniu 8 grudnia 2017 r. Na podstawie porozumienia stron, zarząd szanując wolę pana Piotra Lenika, jednogłośnie podjął uchwałę o zmianie na stanowisku dyrektora szpitala.

Mając na uwadze potrzebę stabilności w kierowaniu szpitalem, zarząd zwrócił się do pana Piotra Lenika z prośbą o pozostanie na stanowisku dyrektora do 18 grudnia tego roku. Po tym dniu obowiązki dyrektora przejmie dotychczasowy zastępca – Piotr Czerwiński, który będzie pełnił tę funkcję do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu.

Zarząd Województwa mając świadomość pilnej potrzeby zakupu mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie, stawia taki cel przed pełniącym obowiązki dyrektora oraz przed nowym dyrektorem, który będzie wyłoniony w konkursie, licząc, że podejmie wszelkie niezbędne działania umożliwiające zakupienie aparatury medycznej bez zbędnej zwłoki.

Zarząd Województwa Podkarpackiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Piotr Lenik kończy pracę na stanowisku dyrektora krośnieńskiego szpitala!

źródło: materiały nadesłane

foto: pixabay.com

15-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline