Kontrowersje wokół mammografu dla krośnieńskiego szpitala. Komunikat zarządu województwa

KROSNO / PODKARPACIE. Na światło dzienne wychodzą nowe fakty dotyczące mammografu dla krośnieńskiego szpitala. Jak informuje Zarząd Województwa Podkarpackiego: – 15 grudnia 2016 r. wyrażono akceptację na zakup mammografu w ramach RPO. Już wówczas dyrektor szpitala mógł zakupić mammograf dla placówki.

W związku z planowaną na 15 grudnia 2017 r. pikietą w sprawie zakupu mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego im. Świętego Jana Pawła II w Krośnie, Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje:

15 grudnia 2016 r. Komitet Sterujący wyraził akceptację na zakup mammografu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Już wówczas dyrektor szpitala mógł zakupić mammograf dla placówki. Informację w tej sprawie miała również Rada Społeczna krośnieńskiego szpitala. Zakup mammografu leżał wyłącznie w gestii dyrektora szpitala pana Piotra Lenika, ponieważ zgodnie z prawem za procedury związane z zakupem aparatury medycznej odpowiada dyrekcja szpitala.

Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala wynika z porozumienia zawartego pomiędzy panem Piotrem Lenikiem a Zarządem Województwa w dniu 8 grudnia 2017 r. Na podstawie porozumienia stron, zarząd szanując wolę pana Piotra Lenika, jednogłośnie podjął uchwałę o zmianie na stanowisku dyrektora szpitala.

Mając na uwadze potrzebę stabilności w kierowaniu szpitalem, zarząd zwrócił się do pana Piotra Lenika z prośbą o pozostanie na stanowisku dyrektora do 18 grudnia tego roku. Po tym dniu obowiązki dyrektora przejmie dotychczasowy zastępca – Piotr Czerwiński, który będzie pełnił tę funkcję do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu.

Zarząd Województwa mając świadomość pilnej potrzeby zakupu mammografu dla Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie, stawia taki cel przed pełniącym obowiązki dyrektora oraz przed nowym dyrektorem, który będzie wyłoniony w konkursie, licząc, że podejmie wszelkie niezbędne działania umożliwiające zakupienie aparatury medycznej bez zbędnej zwłoki.

Zarząd Województwa Podkarpackiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Piotr Lenik kończy pracę na stanowisku dyrektora krośnieńskiego szpitala!

źródło: materiały nadesłane

foto: pixabay.com

15-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)