WRÓBLIK KRÓLEWSKI: Kapliczka z krzyżem przeniesiona ze środka skrzyżowania na teren poza jezdnią (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Przeniesieniem kapliczki z krzyżem tuż poza obszar jezdni we Wróbliku Królewskim zakończył się spór związany z realizacją inwestycji przez krośnieńskie starostwo powiatowe. Krzyż znalazł nowe miejsce, a zadanie drogowe na linii Krosno – Targowiska – Wróblik Szlachecki oraz Wróblik Szlachecki – Ladzin jest kontynuowane zgodnie z projektem.

Przypomnijmy, że  sprawa ewentualnego przeniesienia kapliczki z krzyżem wywołała duże kontrowersje i emocje. Na jednej z sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego pojawiła się grupa około 50 mieszkańców, głównie Wróblików Szlacheckiego i Królewskiego. Byli oni podzieleni na zwolenników i przeciwników przesuwania obiektu kultu religijnego. Radni wsłuchali się w głos społeczeństwa, zarząd przedstawił swoje stanowisko po czym doszło do głosowania. Ostatecznie, rada przyjęła wtedy stanowisko popierające kontynuację realizacji inwestycji. Oznaczało to, że krzyż zostanie przesunięty. Za głosowało 14 radnych, przeciw 3, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Przeniesienie kapliczki nastąpiło 17 sierpnia.

ZOBACZ RETRANSMISJĘ SESJI – PUNKT DOTYCZĄCY KAPLICZKI WE WRÓBLIKU KRÓLEWSKIM

Transmisję na żywo z obrad zapewnił portal tvKrosno.pl

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SPÓR O KRZYŻ: Inwestycja będzie kontynuowana. “Jeśli przesunięcie krzyża ma wpłynąć na naszą wiarę, to słabi z nas katolicy” (FILM, ZDJĘCIA)


POWIAT: Ponad 50 mieszkańców na sesji. Przyszli bronić krzyża. Burzliwe dyskusje z władzami (ZDJĘCIA)

18-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)