REKLAMA

SPÓR O KRZYŻ: Inwestycja będzie kontynuowana. “Jeśli przesunięcie krzyża ma wpłynąć na naszą wiarę, to słabi z nas katolicy” (FILM, ZDJĘCIA)

|

SPÓR O KRZYŻ: Inwestycja będzie kontynuowana. “Jeśli przesunięcie krzyża ma wpłynąć na naszą wiarę, to słabi z nas katolicy” (FILM, ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Grupa ponad 50 mieszkańców Wróblików: Królewskiego i Szlacheckiego uczetsniczyła w nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego, zwołanej by poznać stanowisko radnych w sprawie kontynuacji inwestycji drogowej na linii Krosno – Targowiska – Wróblik Szlachecki oraz Wróblik Szlachecki – Ladzin. Konkretnie chodzi o kapliczkę z krzyżem umiejscowioną na środku skrzyżowania. Aby realizować nakreślone prace modernizujące trakt, należy przesunąć obiekt. To spotkało się ze sprzeciwem części mieszkańców. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów sesji.

Autor: Tomasz Sokołowski

Ostatecznie, rada przyjęła stanowisko popierające kontynuację realizacji inwestycji. Oznacza to, że krzyż zostanie przesunięty. Za głosowało 14 radnych, przeciw 3, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

ZOBACZ RETRANSMISJĘ SESJI – PUNKT DOTYCZĄCY KAPLICZKI WE WRÓBLIKU KRÓLEWSKIM

Transmisję na żywo z obrad zapewnił portal tvKrosno.pl

 

 

 

22-07-2017


Komentarzy: 13 do “SPÓR O KRZYŻ: Inwestycja będzie kontynuowana. “Jeśli przesunięcie krzyża ma wpłynąć na naszą wiarę, to słabi z nas katolicy” (FILM, ZDJĘCIA)”

 1. Piotr W says:

  przenieść krzyż i załatwić sensownie sprawę

 2. homosapiens-człowiek rozumny says:

  Czyli rozumowaniem “obrońców krzyża”..jeśli krzyż zostanie przesunięty o 10 metrów, w bezpieczniejsze i wygodniejsze miejsce.. to ludzie już nie będą chodzić się do niego modlić ? Pomijając to ze mieszkam we Wróbliku, i w życiu nie widziałem osoby modlącej się pod tym krzyżem. Jedynymi osobami które przebywają czasami pod krzyżem są starsze osoby, które wracając z kościoła i stojąc na środku skrzyżowania, wymieniają się swoimi rzadko prawdziwymi informacjami (czyt. plotkami), a tym samym utrudniają ruch w tym miejscu. Nie raz była sytuacja, w której zbliżając się do skrzyżowania, jadąc od strony Wr. Szlacheckiego w kierunku Krosna, musiałem gwałtownie hamować, bo starszej pani zechciało się przejść przez środek skrzyżowania, co by dokładniej usłyszeć piękną bajkę którą koleżanka zza drogi ułożyła wraz z grupą stojącą pod krzyżem, na temat niewychowanej młodzieży. Jeśli inwestycja pójdzie na przód, skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze ponieważ w planach jest przejście dla pieszych, i już żadna starsza pani nie będzie blokowała ruchu na skrzyżowaniu.

 3. Ewa says:

  ” Głupota jest cechą prywatną jednak jej skutki są społeczne” Na skrzyżowaniu nie było wypadków i kolizji????? To ciekawe – nie chce przytaczać nazwisk ale pamietam con 2 kolizje w tym miejscu. To że ksiądz zmienił wnętrze kościoła bez zgłaszania go do zabytków aby “konserwator nie przeszkadzał” było ok. Kościół jak dla mnie nowoczesny stracił klimat. Teraz kiedy można poprawić skrzyżowanie ma bezpieczniejsze to wielki sprzeciw Ludzie przecież wygląd kapliczki się nie zmieni i starsze osoby zamiast utrudniać ruch będą mogły bezpiecznie do niej dojść. A i tak na koniec ” Wiesz czemu dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny”. I.Krasicki

 4. Aam says:

  Ja myślałam, że niektóre osoby z obrońców są bardziej światłe ze względu na wykonywany zawód, ale się zawiodłam.

 5. Siwy says:

  Ale patologejszyn……

 6. Ja tez rozumny says:

  A dlaczego Proboszcz nie uczestniczył w tym spotkaniu, skoro, z tego co mówiło się na sesji, to On jest największym zwolennikiem pozostawienia krzyża w tym miejscu?

 7. lol says:

  Skoro proboszcz tak broni krzyża to dlaczego procesja na Boże Ciało to krzyża nie poszła ????? tylko w drógą stronę.OBROŃCY KRZYŻA NIE ZAPRZECZYLI ;

 8. Boo says:

  Pośmiewisko i tyle .W tym Wróbliku to ludzie chyba nie maja co robić tylko głupotami się zajmują po czasie jak zwykle. Tak samo telewizję zaprosili na protest przeciw rozbiórce mostów .Jak już rozebrali .Nie ma porządnego sołtysa w tej wsi i tak się dzieje jak się dzieje. Ksiądz robi co chce, ludzie robią co chcą .

 9. lala says:

  A nie które przeciwniczki i zwolenniczki to przyszły tam paluszki jeść . WSTYD!

  • parafianka says:

   My tu kiedyś zostaniemy a ksiądz odejdzie , rada się też zmieni, krzyż zmieni miejsce co dalej? czy my tu będziemy umieli żyć razem w jedności i pokoju? nie idżmy za pastuchem ,POSZUKAJMY PASTERZA , AMEN oto moje słowo na niedzielę.

 10. jo tyż wieśniok says:

  A ta pani niech się zamie swoim dzieckiem nie głupotami bo zejdzie na złą drogę … nie tą co krzyż . A druga św. niech nie oszukuje dzieci w szkole to może będą uznane za obrończynie krzyża, może ktoś ich kiedyś wysłucha. Na razie to robią pośmiewisko z całej wsi i wydaje im się że zaistniały w mediach,takiej propagandy to nawet za ruskich nie było na tej Ukrainie bo sprawa była jasna od samego początku . KTO JĄ CHCIAŁ ZNAĆ TO ZNAŁ tylko trzeba było się zainteresować a nie mącić i szukać winnych , papiery są wszystkie od a do z jak trzeba .

  • Ja też wieśniok says:

   Ta pani nie musi zajmować się swoim dzieckiem ponieważ ono radzi sobie lepiej niż cała młodzież w tej zastanej wsi

 11. Młody mieszkaniec says:

  I jak u nie będzie ciemnoty na podkarpaciu w ostoi kleru, droga razem z mostami się sypała było źle, narzekali na tą krzyżówkowe że ciasno niefajnie, a nawet że kiedyś będzie jechał jakiś zagubiony kierowca tira nie wyrobi na zakręcie i skosi ten piękny zabytkowy krzyż itd też było sporo. Zaczęli remontować drogę, mosty nagle wszytko źle bo trzeba się kila miesięcy pomęczyć, wszyscy myślą że wszystko od razu samo się zrobi. Oprócz bożego ciała w życiu nikogo przy tym krzyżu nie widziałem. Pomyśleć że to wszytko katolicy co mają troszczyć się o bliźniego.
  Co za ludzie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.