Żołnierz z sanockiego batalionu lekkiej piechoty na podium Biegu Piastów (ZDJĘCIA)

SANOK, JAKUSZYCE / PODKARPACIE. W miniony weekend szeregowy Wiktor Mosoń z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty w Sanoku wziął udział w 42. Biegu Piastów w Jakuszycach. W zawodach tych jako reprezentant klubu MUKS Podkarpacie Jedlicze i żołnierz 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego występuje regularnie od czterech lat. W tym roku wystartował na trzech najdłuższych dystansach: 30 km stylem dowolnym oraz 50 i 25 km stylem klasycznym.

Nasz żołnierz, który obecnie służy w 35. Batalionie Lekkiej Piechoty w Sanoku w klasyfikacji żołnierzy zdobył bardzo wysokie 3. miejsce i znalazł się w gronie najlepszych zawodników, którzy w ciągu trzech dni pokonali 105 km. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów – informuje por. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szeregowy Wiktor Mosoń walkę na narciarskich trasach biegowych połączył ze służbą wojskową w Wojskach Obrony Terytorialnej. Decyzję o tym by stać się żołnierzem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego podjął spontanicznie, ale z pełną odpowiedzialnością za swój kraj. Służba dla sanockiej ziemi daje mu możliwość rozwijania hartu ducha, pracy w ciekawych zespołach, zdobywania nowych doświadczeń, a także zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa państwa. Dziś ta szansa stoi otworem przed każdym, bez względu na wykonywany zawód lub miejsce zamieszkania.

materiały nadesłane

08-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)