PODKARPACIE. Zlekceważył znak i wjechał pod pociąg! (ZDJĘCIA)

PRZYSIEKI / PODKARPACIE. W miejscowości Przysieki, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu marki Opel z pociągiem. Poszkodowany kierowca osobówki trafił do szpitala. Załoga pociągu i pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

450-275394

W miejscowości Przysieki, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu marki Opel z pociągiem. Poszkodowany kierowca osobówki trafił do szpitala. Załoga pociągu i pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Wczoraj około godz. 22, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaśle otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przysiekach. Na miejsce natychmiast skierował jasielskich policjantów z wydziału ruchu drogowego i referatu patrolowo-interwencyjnego.

Z dotychczasowych wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący oplem nie zastosował się do znaku B-20 „STOP” i wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Kraków-Zagórz. Jego pojazd został zepchnięty kilkadziesiąt metrów dalej. Kierowca osobówki został ranny i trafił do jasielskiego szpitala. Załoga pociągu oraz jego pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Zarówno kierowca opla jak i maszynista byli trzeźwi.

Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady, co pozwoli na dokładne ustalenie przebiegu zdarzenia. Na miejscu pracowali również strażacy i funkcjonariusze SOK.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu lub przechodzeniu przez przejazdy kolejowo-drogowe. Wjazd czy wejście na taki przejazd, bez zachowania szczególnej ostrożności, może zakończyć się tragicznie.

450-275395_1

450-275388

źródło: KPP Jasło

zdjęcia: KPP Jasło

17-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)