Wolontariusz z Przemyśla zginął w Strefie Gazy

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Damian Soból, wolontariusz z Przemyśla, członek World Central Kitchen zginął w poniedziałek, 1 kwietnia w ataku rakietowym sił izraelskich na konwój humanitarny dostarczający żywność na terenie Strefy Gazy.  W wyniku ataku, śmierć poniosło także 6 innych wolontariuszy.

Członkowie World Central Kitchen dostarczali żywność Palestyńczykom w Strefie Gazy. Wolontariusz z Przemyśla działał w tej organizacji od 2022 roku. Wcześniej pomagał uchodźcom z Ukrainy.

Wyrazy współczucia płyną z całej Polski. Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, miasta z którego pochodził polski wolontariusz, napisał na swoim oficjalnym profilu społecznościowym m. in.: “Nie ma słów, żeby opisać to, co czują w tej chwili osoby, które znały tego fantastycznego chłopaka…. Niech spoczywa w pokoju”.

 

Prezydent Przemyśla zarządził na znak żałoby opuszczenie flagi do połowy masztu. Ponadto w Ratuszu stworzono miejsce pamięci, wystawiając fotografię śp. Damiana Sobóla

Kondolencje złożył również minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Szef polskiego MSZ odbył już rozmowę z ambasadorem Izraela.

W sprawie śmierci Polaka zostało wszczęte śledztwo przemyskiej prokuratury – Wszczęliśmy śledztwo w sprawie zabójstwa z 1/2 kwietnia w Strefie Gazy obywatela polskiego Damiana Sobola w wyniku ataku sił zbrojnych Izraela z użyciem materiałów wybuchowych. — powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, zastępca Prokuratora Okręgowego w Przemyślu prok. Beata Starzecka.

fot. oficjalny profil fb Prezydenta Przemyśla, Wojciecha Bakuna
źródło: red./X/PAP

03-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)