Warunki do uprawiania turystyki w Bieszczadach są dobre

BIESZCZADY. Przed nami ostatni weekend roku. Wiele osób wybierze się na bieszczadzkie połoniny. Wszystkim życzymy udanych wejść i powrotów z najpiękniejszych gór w Polsce.

Warunki na szlakach turystycznych są dobre. Większość odcinków jest drożna. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana i waha się od 20 cm do 100 cm w miejscach nawianych. Śnieg w piętrze leśnym jest mokry oraz grząski, a w piętrze połonin twardy i zmrożony. Możliwe jest występowanie oblodzeń na podejściach.

 – Przed wyruszeniem na szlak koniecznie zabierzcie ze sobą kijki oraz raczki. Ułatwi wam to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem. Powierzchnie parkingów pokryte są grubą warstwą lodu i bardzo śliskie. Prosimy o ostrożność oraz przemieszczanie się po płycie parkingu w raczkach. Z uwagi na oblodzenie drogi mogą występować utrudnienia z dojazdem na parking w Bukowcu, z którego można się wybrać do Źródeł Sanu. Odradzamy dojazd pojazdami bez napędu 4×4. Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu – apeluje Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

akt (9)Na zdjęciu Połonina Wetlińska

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

 Fot. AZS/WZ

Źródło: Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego

29-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)