Seria kolizji z udziałem pijanych kierowców

KROSNO/PODKARPACIE. Wczoraj, w godzinach popołudniowych na drogach powiatu krośnieńskiego odnotowano trzy kolizje z udziałem nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 16, na ul. Rzeszowskiej w Krośnie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 69-letni kierujący toyotą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z fordem. W zdarzeniu ucierpiał kierowca toyoty i wymagał specjalistycznej pomocy medycznej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejna kolizja z udziałem nietrzeźwego kierującego miała miejsce po godz. 18, w miejscowości Draganowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. 41-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego samochód odholowano – informuje Komenda Miejska Policji w Krośnie.

polk

Niestety, nie było to ostatnie zdarzenie z udziałem nietrzeźwych kierowców. Około godz. 18.30 policjanci zostali zaalarmowani, że w miejscowości Iwla osobowe bmw wjechało do rowu.

– Początkowo do kierowania przyznał się będący na miejscu 21-latek, który miał około 1,4 promila alkoholu w organizmie. Okazało się jednak, że młody mężczyzna podróżował pojazdem w towarzystwie swojego znajomego, który na widok nadjeżdżającego radiowozu, uciekł z miejsca kolizji. Funkcjonariusze szybko ustalili jego miejsce pobytu. 22-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na brak spójności opisu zdarzenia przez jego uczestników, mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie – dodaje KMP w Krośnie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 3 lat więzienia.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Krośnie.

09-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)