Spadł ze słupa wysokiego napięcia! Chciał zrobić zdjęcia Tatr

PODKARPACIE. 31-letni mężczyzna spadł z około 10 metrów, po tym jak wdrapał się na słup wysokiego napięcia, aby zrobić zdjęcia Tatr. W pewnym momencie dotknął konstrukcji słupa, poraził go prąd, co spowodowało upadek. Mężczyzna doznał złamania kończyn, urazu miednicy, został również oparzony. Przetransportowano go do szpitala. Zdarzenie miało miejsce na Suchej Górze niedaleko Krosna.

Do wypadku doszło wczoraj późnym popołudniem na Suchej Górze w Czarnorzekach niedaleko Krosna.

Grupa czterech osób zajmujących się robieniem zdjęć z wysokości wybrała ten właśnie teren do wykonania fotografii Tatr. W tym celu, 31-letni mężczyzna wszedł na słup wysokiego napięcia znajdujący się w pobliżu wieży telewizyjnej. W pewnym momencie, po dotknięciu konstrukcji poraził go prąd. Mężczyzna spadł z wysokości około 10 metrów.

Służby rozpoczęły akcję ratunkową. Interwencja odbywała się w trudnym terenie. Miejsce zdarzenia było oddalone od głównej drogi o około 2 km.

Do poszkodowanego nie mogła dojechać karetka. Strażacy zwieźli 31-latka samochodem terenowym. Mężczyzna był przytomny, doznał urazu miednicy, ma złamania kończyn i oparzenia. Został przetransportowany do szpitala w Krośnie – relacjonuje mł. bryg. inż. Dariusz Gruszka, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie.

W akcji ratunkowej brali udział strażacy z PSP Krosno i OSP Kombornia, a także ratownicy pogotowia i policjanci.


grafika poglądowa

18-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)