ŚMIERĆ 25-LATKI W HOLANDII: Sekcja zwłok po przewiezieniu ciała do Polski. Krośnieńska prokuratura czeka na ustalenia holenderskich służb

KROSNO / PODKARPACIE. Prokuratura Okręgowa w Krośnie prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 25-letniej Aleksandry G., pochodzącej z Krosna, która zmarła z 14 na 15 lipca w holenderskim Maarsbergen (prowincja Utrecht). Czynności prowadzone są z art. 155 KK, który mówi o nieumyślnym spowodowaniu śmierci. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył ojciec zmarłej. Krośnieńscy śledczy czekają na oficjalne ustalenia kolegów z Holandii. Zapowiadają również przeprowadzenie sekcji zwłok po przewiezieniu ciała do Polski.

Przypomnijmy, że 25-letnia kobieta pochodząca z Krosna zmarła najprawdopodobniej w nocy z 14 na 15 lipca. Jej ciało znaleziono w pokoju hotelu pracowniczego w holenderskim Maarsbergen, niedaleko Utrechtu. Jak podawał Polsat News, świadkowie relacjonowali, że chwilę przed wezwaniem służb słyszeli krzyk.

Jedną z hipotez, jaką od razu brano pod uwagę było morderstwo. Nieoficjalnie mówi się, że w toku prowadzonych czynności, służby zatrzymały 26-letniego współlokatora zmarłej kobiety.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Krośnie po zawiadomieniu, które złożył ojciec zmarłej.

Zwróciliśmy się do służb w Utrechcie o udzielenie szczegółowych informacji związanych z okolicznościami śmierci Aleksandry G.. Kiedy otrzymamy uwierzytelnione dokumenty, zlecimy wykonanie sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie. Następnie podejmiemy decyzję, co do dalszych czynności w sprawie – mówi Wiesława Basak, zastępca prokuratora okręgowego w Krośnie.

27-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)