REKLAMA

AKTUALIZACJA: Ponad 100 niewybuchów na boisku szkolnym! Zarządzono ewakuację (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Około 100 niewybuchów z czasów II Wojny Światowej odnaleziono podczas prac ziemnych na terenie boiska szkolnego przy ul. Spytka w Jarosławiu. Decyzją dyrekcji szkoły zajęcia zostały odwołane. Zarządzono także ewakuację mieszkańców pobliskich budynków. Na miejscu pracują saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Od wczoraj policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Spytka w Jarosławiu. Tuż po godz. 17 do dyżurny jarosławskiej Policji został powiadomiony przez przedstawicieli firmy budowlanej, prowadzącej prace na terenie boiska szkolnego.

Na miejsce dyżurny skierował policyjnego pirotechnika. Z przeprowadzonego rozpoznania minersko-pirotechnicznego wynikało, że odnaleziono tam 6 granatów moździerzowych, z czasów II Wojny Światowej. O znalezisku policjanci powiadomili saperów z Rzeszowa, szefa obrony cywilnej w Jarosławiu i dyrekcję szkoły podstawowej.

Dziś od rana na miejscu pracują saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, do tej pory odnaleźli 95 granatów moździerzowych oraz 7 pocisków artyleryjskich, ponad 30 łusek po pociskach.

Boisko znajduje się w pobliżu budynku szkoły. Zajęcia dydaktyczne decyzją dyrekcji szkoły zostały odwołane. Na czas prowadzenia działań saperskich zdecydowano o ewakuacji mieszkańców z pobliskich kamienic oraz szkoły plastycznej, łącznie ewakuowano 233 osoby. Około godz. 12.30 mieszkańcy mogli powrócić do domów.

źródło: KPP Jarosław

31-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline