Ratownicy odnaleźli 65-latka za pomocą drona! (ZDJĘCIA)

CERGOWA / PODKARPACIE. Od poniedziałku 28 czerwca w okolicach Cergowej w gminie Dukla trwały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 65-letniego mężczyzny. Po prawie 24 godzinach od zaginięcia, specjalistyczny dron i program SARUAV wskazały potencjalnego poszukiwanego. W wytypowane miejsce zadysponowano ratowników, którzy zaopatrzyli i bezpiecznie przetransportowali 65-latka do domu. To pierwszy przypadek skutecznej akcji drona poszukiwawczego w Polsce.

Mamy odnalezienie! – zakomunikowali wczoraj po południu ratownicy Bieszczadzkiej grupy GOPR. – Pierwsze w Polsce skuteczne odnalezienie poszukiwanego za pomocą drona i programu SARUAV! Po prawie 24 godzinach od zginięcia program wskazał potencjalnego poszukiwanego. We wskazane miejsce zostali zadysponowani ratownicy a następnie Zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Poszukiwania za pomocą Bezzałogowego Statku Powietrznego jest jednym z wielu elementów wchodzących w skład poszukiwań zaginionego – czytamy w komunikacie GOPR Bieszczady w mediach społecznościowych.

Dziękujemy wszystkim za czynny udział w poszukiwaniach i kolejne odnalezienie żywego człowieka. Bezzałogowe Statki Powietrzne wraz z oprogramowaniem zostały zakupione w ramach projektu CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine – informuje GOPR Bieszczady (Fb).

źródło: Red., Bieszczadzka Grupa GOPR – Fb

30-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)