Ponad 2 promile, brak prawa jazdy i kasku u 48-letniego motocyklisty. Niemal doprowadził do zderzenia z osobówką kierowaną przez policjanta

JASŁO / PODKARPACIE. Policjant z wydziału ruchu drogowego jasielskiej komendy, w dniu wolnym od służby, ujął nietrzeźwego motocyklistę. 48-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, kierował motocyklem bez hełmu ochronnego, na dodatek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 18 w Łężynach. 48-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, wyjechał z drogi gruntowej na drogę powiatową relacji Łajsce – Łężyny, wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. Pojazdem tym kierował policjant, pełniący na co dzień służbę w wydziale ruchu drogowego jasielskiej komendy. Funkcjonariusz miał dzień wolny od służby. Jednak widząc zachowanie motocyklisty nabrał podejrzeń, że może być nietrzeźwy. Kierujący jednośladem nie miał hełmu ochronnego i jechał zygzakiem, a po kilku metrach zatrzymał się. Policjant podszedł do mężczyzny i potwierdził swoje przypuszczenia. Od motocyklisty wyczuł alkohol.

Funkcjonariusz powiadomił o tym zdarzeniu oficera dyżurnego. Podczas interwencji okazało się, 48-latek jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,2 promila alkoholu. Na dodatek nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu.

Za popełnione czyny 48-latek niebawem odpowie przed sądem.

pw

źródło: KPP Jasło

19-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)