Groził sąsiadom, bo nie chcieli słuchać jak gra na akordeonie

PODKARPACIE. Tymczasowym aresztem objęty został 61-letni mieszkaniec gminy Grębów, który podejrzany jest o groźby karalne wobec sąsiadów oraz znieważenie funkcjonariuszy. Mężczyzna groził swoim sąsiadom pozbawieniem życia i podpaleniem. Powodem zachowania 61-latka była chęć odwetu na małżeństwie, które zwróciło mu uwagę, gdy w środku nocy, grał na podwórku na akordeonie. Sprawca usłyszał 5 zarzutów.

accordion-g99532ee61_1280

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grębowie zatrzymali 61-letniego mężczyznę. Z ustaleń policjantów wynika, że w ciągu kilku tygodni wielokrotnie groził swoim sąsiadom pozbawieniem życia oraz podłożeniem ognia na ich posesji. Powodem konfliktu było zwrócenie mu uwagi, gdy w grudniową noc grał głośno na podwórku na akordeonie. Rozbudzeni ze snu sąsiedzi najpierw próbowali z nim rozmawiać, jednak gdy prośby nie skutkowały, wezwali na miejsce policję.

Policjanci podjęli interwencję, a „nocnego grajka” ukarali mandatem. Najwyraźniej nie spodobało się to 61-letniemu mieszkańcowi gminy Grębów i jeszcze tej samej nocy wykrzykiwał do sąsiadów wulgaryzmy oraz groził, że zrobi im krzywdę. W związku z tym, małżeństwo zgłosiło sprawę na policję.

Kilka dni później, 61-latek szukając odwetu, wyszedł na środek jezdni i blokował przejazd swoim sąsiadom. W związku z zaistniałą sytuacją, policjanci zapukali do jego drzwi. Okazało się, że był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 1,44 promila alkoholu w jego organizmie.

Podczas interwencji, 61-latek utrudniał policjantom wykonywanie czynności służbowych i wyzywał ich. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że dodatkowo 61-latek nie stosował się do orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów i kierował fordem, był także w przeszłości notowany za inne przestępstwa. Prokurator postanowił objąć mężczyznę policyjnym dozorem. Jednak szybko okazało się, że 61-latek nie zamierza się do niego stosować.

Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili, że mieszkaniec gminy Grębów dopuścił się przestępstwa kierowania gróźb karalnych, znieważenia funkcjonariuszy oraz niestosowania się do prokuratorskich postanowień i przedstawili mu łącznie 5 zarzutów.

Policjanci przekazali zgromadzony materiał dowodowy prokuratorowi, który na jego podstawie skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 61-latka. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

źródło:  KMP Tarnobrzeg


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

06-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)