Podkarpaccy terytorialsi najlepsi w sztafetach w biegach przełajowych WOT (FOTO)

RZESZÓW, BYDGOSZCZ / PODKARPACIE. Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” osiągnęli kolejny sukces i stanęli na najwyższym stopni podium w zawodach o puchar dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych.

W ramach współzawodnictwa sportowego organizowanego przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej w dniach 16-17 marca br. na terenie 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyły się II zawody o puchar dowódcy WOT w biegach przełajowych. Ceremonię otwarcia mistrzostw przeprowadzono piękną paradą piętnastu zespołów na płycie głównej stadionu „ZAWISZA” w Bydgoszczy. Następnie od godz. 10.00 wystartowały pierwsze grupy biegów indywidualnych kobiet i mężczyzn na dystansach 3 i 8 km.

17 marca organizatorzy przygotowali trasy biegowe do startów sztafet: kobiet na dystansie 4 x 1000 m i mężczyzn 4 x 1000 m oraz 4 x 2000 m. Trudne grząskie podłoże oraz zróżnicowanie terenu nie powstrzymało podkarpackich terytorialsów przed odniesieniem zwycięstwa.

Najlepiej zaprezentowały się nasze sztafety. Kobiety w sztafecie 4 x 1000 m zwyciężyły swoją konkurencję, a mężczyźni zdobyli drugie miejsce w biegu 4 x 1000 m i czwarte w 4 x 2000 m. Indywidualnie na dystansie 3000 m najlepiej pobiegł szer. Mariusz MIERZWA z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko, który wygrał w swojej kategorii M35.

***
Zespół podkarpackiej brygady reprezentowało 18 zawodników w tym 4 kobiety. Zostali oni wyselekcjonowani w wyniku przeprowadzonych zawodów na szczeblu 3. PBOT. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do tego, aby stanąć na najwyższym stopniu podium w Bydgoszczy. Szczere GRATULACJE dla podkarpackich terytorialsów.

– Nasi żołnierze nie schodzą z podium nowopowstałego piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Nie tak dawno 10 marca br. zdobyli wicemistrzostwo WOT w piłce siatkowej. Zawody odbyły się w stolicy Podlasia – zaznacza por. Witold SURA, rzecznik prasowy 3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. 

***
Żołnierze 3. PBOT oprócz obowiązków zawodowych, rodzinnych czy służbowych potrafią również znaleźć czas na podnoszenie sprawności fizycznej. Realizując swoje hobby, uprawiają różne dyscypliny sportowe, jednocześnie uczestnicząc w organizowanych turniejach czy zawodach sportowych na różnych szczeblach pionów wojskowych. Biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach „Terytorialsi” z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentują podkarpacką brygadę sięgając po najwyższe trofea. Dzięki naszym żołnierzom o stolicy Podkarpacia słyszy cała Polska.

Zdjęcia: DWOT

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
im. płk. Łukasza Cieplińskiego


19-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)