REKLAMA

Początek wakacji. Bezpieczeństwo ponad wszystko (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Dzieci i młodzież doczekały się upragnionych wakacji. Na dwa miesiące mogą podręczniki odłożyć w kąt. Przed nimi czas wakacyjnego wypoczynku, a przed policjantami akcja „Bezpieczne wakacje 2017”. Dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych to bardzo ważna kwestia, o której nie możemy zapominać, nawet w wakacje.

Wakacje to czas wypoczynku, podróży, często beztroskiej zabawy, ale nawet w tym okresie musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Podkarpaccy policjanci włączyli się do ogólnopolskiej akcji “Bezpieczne Wakacje 2017”. Działania rozpoczęły się 23 czerwca i trwać będą do końca sierpnia.

Przez najbliższe dwa miesiące wielu turystów będzie podróżować podkarpackimi drogami w Bieszczady czy Beskid Niski. Wielu z nich w drodze na miejsce wypoczynku skorzysta z przejść granicznych znajdujących się w naszym województwie. Dla policjantów ruchu drogowego jest to okres wzmożonej pracy. Będą oni kontrolować autokary wiozące dzieci na wakacyjny wypoczynek, sprawdzą ich stan techniczny, wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć kierowcy. Skontrolują również trzeźwość kierowców.

W trakcie wakacyjnych kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

– trzeźwość kierujących;
– stan techniczny pojazdów;
– braki w wyposażeniu;
– dobór miejsc postoju w czasie podróży;
– dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze;
– właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży;
– stan oznakowania pionowego i poziomego na jezdniach, a także na inne nieprawidłowości związane z oznakowaniem dróg

Policjanci będą odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W trakcie spotkań będą rozmawiać z młodymi ludźmi o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także na zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą, czy w górach.

Podkarpaccy policjanci zadbają także o bezpieczeństwo wypoczywających w naszym regionie. We wszystkie atrakcyjne turystycznie miejscowości regionu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wysyła dodatkowych policjantów. Więcej patroli pojawi się m.in.: nad Zalewem Solińskim, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na turystycznych szlakach Bieszczadów, przy kąpieliskach i rzekach, a więc wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.

Podczas wakacji działać będą sezonowe Posterunki Policji w Solinie i nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów zarówno tych, którzy wypoczywają na lądzie, jak i tych wypoczywających nad wodą.

źródło: KWP

02-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline