Pierwszy w Jaśle radiowóz w nowych barwach! (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. Jasielska flota radiowozów powiększyła o nowy pojazd. Jest nim Skoda Scala, która wyróżnia się na tle pozostałych radiowozów nowym oznakowaniem. Na co dzień, będzie używana przez policjantów z wydziału ruchu drogowego.

450-277494

Od ubiegłego tygodnia, na drogach naszego powiatu można zauważyć nowy radiowóz jasielskiej policji. Został zakupiony w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Scala wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. W samochodzie znajduje się także automatyczna skrzynia biegów DSG.

To co ją wyróżnia, to dodatkowe elementy odblaskowe barwy żółto -zielonej o właściwościach fluorescencyjnych oraz zwiększona ilość sygnałów błyskowych LED. To wszystko wpłynie na zwiększenie widoczności radiowozu. 

Skoda na co dzień będzie użytkowana przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

450-277493

450-277492

źródło: KPP Jasło

zdjęcia: KPP Jasło

20-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)