„Niedźwiadki” Mistrzami Młodzieżowej Hokej Ligi!

HOKEJ. Sanockie „Niedźwiadki” Mistrzami Młodzieżowej Hokej Ligi! W drugim meczu finałowym, UKS „Niedźwiadki” MOSiR Sanok pokonali BS Polonię Bytom 2:1. Wygrana w pierwszym spotkaniu i dzisiejsze zwycięstwo dało upragniony tytuł Mistrza 1. ligi!

W rozegranym 15 marca meczu „u siebie” podopieczni trenera Krzysztofa Ząbkiewicza, pokonali rywali z Bytomia 4:3. Finałowa walka tocząca się do dwóch zwycięstw, została rozstrzygnięta w sobotni wieczór w Bytomiu.

Już po pierwszej tercji sanoczanie schodzili do szatni w dobrych humorach. Wszystko za sprawą Karola Biłasa, który w 15’24” otworzył wynik spotkania. W tej części meczu nie padło już więcej bramek. Zacięta okazała się natomiast druga tercja. Bytomianie zdołali wyrównać wynik spotkania, na co sanoczanie szybko odpowiedzieli trafieniem Konrada Filipka. W trzeciej tercji kibice nie ujrzeli już bramek i kończąc spotkanie wynikiem 2:1, sanoccy hokeiści radośnie świętowali tytuł Mistrza 1 ligi!

Przypomnijmy jaką drogę w walce o mistrzostwo przebyli młodzi hokeiści z grodu Grzegorza. Do fazy play-off sanoczanie weszli z szóstego miejsca. W ćwierćfinale zmierzyli się z UKH Unią Oświęcim. We własnej hali wysoko ograli rywali 6:1, a następnie w roli gości pokonali Unię 6:4 awansując do półfinału. Tam trafili na SMS PZHL Katowice. W pierwszym spotkaniu rozegranym w sanockiej Arenie musieli uznać wyższość rywala, który zwyciężył wynikiem 5:3. Sanoczanie nie złożyli broni i pokazali swoją siłę w Katowicach, zwyciężając w dwóch spotkaniach (4:2 i 8:3). W finale okazali się lepsi od Polonii Bytom, przywożąc do Sanoka mistrzowski tytuł!

BS Polonia Bytom – UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

0:1 Karol Biłas – Louis Miccoli (15:24, 5/5)
1:1 Igor Augustyniak – Błażej Salamon (23:52, 5/4)
1:2 Konrad Filipek – Louis Miccoli – Damian Ginda (29:01, 5/5)

BS Polonia Bytom: T. Grobelkiewicz, M. Kołodziej – A. Bodora, M. Dworaźny, B. Salamon, P. Bajon, K. Wąsiński – M. Proczek, Sz. Gurzyński, Sz. Mularczyk, I. Augustyniak, S. Wicher – J. Wilk, J. Stępień, P. Wybiral, A. Karasiński, M. Kociszewski – A. Faska, K. Cuber, M. Rybak, Sz. Kiełbicki, J. Mularczyk,

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok: F. Świderski, F. Źrebiec – B. Florczak, K. Biłas, D. Ginda, L. Miccoli, K. Filipek – M. Wróbel, M. Starościak, M. Dulęba, K. Mocarski, F. Sienkiewicz – K. Rocki, K. Niemczyk, A. Radwański, J. Mazur II, Sz. Dobosz – M. Koczera, A. Sawicki, S. Burczyk, M. Karnas, K. Stabryła.