Miał zakaz wjazdu do strefy Schengen. Zmienił nazwisko i chciał ponownie wjechać do UE!

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z drogowego przejścia w Korczowej zatrzymali obywatela Ukrainy, który zmienił swoje dane osobowe. Cudzoziemiec był wcześniej deportowany z Czech i miał zakaz wjazdu do państw strefy Schengen.

14-205128_1

29-letni obywatel Ukrainy zgłosił się odprawy granicznej wczoraj (15 grudnia) na drogowym przejściu granicznym w Korczowej.

W trakcie kontroli paszportowej funkcjonariusze SG ustalili, że cudzoziemiec zmienił nazwisko. Sprawdzenia w bazach teleinformatycznych wyjaśniły motywy jego działania. Okazało się, że wcześniej był deportowany z Czech, w związku z nielegalnym pobytem i pracą. Tamtejsze władze wydały mu zakaz wjazdu do strefy Schengen do 2024 roku. Aby móc nadal jeździć do UE, postanowił zmienić nazwisko. Podczas kontroli granicznej zamierzał udawać inną osobę.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznał. Dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Otrzymał również 5-letni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen i został skierowany na Ukrainę.

Jak pokazują statystyki, nie był to odosobniony przypadek w 2021 roku. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali łącznie 37 cudzoziemców, którzy z podobnych przyczyn zmieniali swoje dane osobowe. Byli to w większości obywatele Ukrainy, którzy chcieli ominąć przepisy przekraczając granicę jako rzekomo inne osoby. Jest to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: BiOSG


ZOBACZ RÓWNIEŻ: KONFEDERACJA: Protest przeciwko przymusowi szczepień, paszportom covidowym i bezprawnym obostrzeniom!

tvPolska

16-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)