REKLAMA
TOMASZ PORĘBA GRZEGORZ BRAUN BOGDAN RZONCA

Idą mrozy. Reagujmy na osoby narażone na wychłodzenie. Możemy uratować im życie

KROSNO / PODKARPACIE. Co roku na terenie kraju odnotowuje się przypadki zgonów w konsekwencji nadmiernego wychłodzenia organizmu. Apelujemy o reagowanie i informowanie służb porządkowych, o każdym przypadku ujawnienia osoby narażonej na wychłodzenie.
Niska temperatura powietrza sprawia, że wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia w skutek wychłodzenia organizmu. W sposób szczególny problem ten może dotyczyć osób bezdomnych, samotnych, chorych, seniorów, osób będących pod wpływem alkoholu czy z innych powodów  tracących świadomość.

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i troskę o osoby, które nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu jesienno-zimowego. Nie pozostawiajmy ich bez niezbędnej pomocy. Widok osoby śpiącej na ławce, osłabionej czy nietrzeźwej  – to sygnał do działania dla mundurowych.

Aby pomóc wystarczy zadzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997. W ten sposób można uratować ludzkie życie.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego działa bezpłatna i całodobowa infolinia. Pod numerem 987 można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym pomocy na terenie Podkarpacia, dostępne są na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

źródło: KMP Krosno

02-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.