Desant nad Krosnem. Żołnierze podczas efektownych ćwiczeń (FOTO, VIDEO)

KROSNO / PODKARPACIE. Od 10 do 14 czerwca żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej szkolili się nad Krosnem. Podczas zgrupowania w Bieszczadach szkolili się i doskonalili swoje umiejętności w lotach na AD 2000.

Zgranie i wzajemne zaufanie to podstawy działania wszystkich żołnierzy. Jednak w przypadku precyzyjnych lotów w zwartej grupie dochodzi jeszcze umiejętność czytania warunków atmosferycznych i „rozumienia się bez słów” wśród grupy skoczków – podkreśla kpt. Agata Niemyjska, oficer prasowy 6. Brygady Powietrznodesantowej.

To właśnie doskonalenie wspomnianych zdolności było celem zwiadowców podczas szkolenia spadochronowo-desantowego w Krośnie.

Warto dodać, że kolejne ćwiczenia, dla instruktorów spadochronowych,  zaplanowano w tym tygodniu. Szkolenie z udziałem wojskowego helikoptera Mi8 będą prowadzone dla skoczków, którzy opuszczając statek powietrzny, bez spadochronu nad sobą, będą doskonalić takie układanie swojej sylwetki, aby precyzyjnie kierować w nim do określonego, miejsca docelowego.

Clipboard02_10

źródło: 6. Brygada Powietrznodesantowa

Tekst: Agata Niemyjska Zdjęcia: Aneta Stachnik


25-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)