REKLAMA

Blisko 5,5 mln na kulturę w powiecie krośnieńskim. Dodatkowe środki z województwa

POWIAT KROŚNIEŃSKI / PODKARPACIE. Ponad 14 mln złotych trafi do podkarpackich gmin, parafii i instytucji kultury na inwestycje związane z ochroną środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. W powiecie krośnieńskim dodatkowe środki trafią do gminy Rymanów oraz Miasta Krosna.

To efekt przyjęcia przez Zarząd Województwa Podkarpackiego uchwały w sprawie wyboru projektów z listy rezerwowej w ramach działania 4.4 Kultura Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Na liście rezerwowej znalazło się 7 projektów na kwotę dofinansowania z EFRR w wysokości 14 362 976,07 zł. Te środki finansowe zostaną przeznaczone głównie na modernizację, rozbudowę i przebudowę obiektów kulturalnych służących lokalnej społeczności. I tak na przykład, gmina Żurawica przebuduje budynek Domu Ludowego w Wyszatycach, parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanej przeprowadzi prace konserwatorskie i restauratorskie na zabytkowej cerkwi pw. Świętego Michała Archanioła w Świątkowej Wielkiej, a Ustrzycki Dom Kultury przeprowadzi kompleksową modernizację i odnowę budynku Domu Kultury wraz z digitalizacją zasobów informacyjnych.

W powiecie krośnieńskim dodatkowe pieniądze otrzyma gmina Rymanów. Dofinansowanie w wysokości blisko 3 mln złotych zostanie spożytkowane na inwestycję poprawy stanu infrastruktury kultury oraz jej wyposażenia na terenie samorządu. Z kolei Gmina Miasta Krosna otrzymała 2,4 mln złotych na modernizację kamienicy przy ul. Portiusa 4, gdzie powstanie nowa przestrzeń do prowadzenia działalności kulturalnej w mieście.

Decyzja zarządu została podjęta w związku z wyrażeniem zgody przez Ministerstwo Finansów na zaciągnięcie zobowiązania powyżej dostępnej alokacji w działaniu 4.4 Kultura. Mając to na uwadze oraz pulę środków pozostałą do rozdysponowania w ramach działania, zarząd zdecydował o dofinansowaniu projektów z listy rezerwowej.

ZOBACZ PEŁNA LISTĘ DOFINANSOWANYCH INWESTYCJI – lista projektów z listy rezerwowej działania 4.4. Kultura

red./Biur Prasowe UMWP

05-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline