Blisko 5,5 mln na kulturę w powiecie krośnieńskim. Dodatkowe środki z województwa

POWIAT KROŚNIEŃSKI / PODKARPACIE. Ponad 14 mln złotych trafi do podkarpackich gmin, parafii i instytucji kultury na inwestycje związane z ochroną środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. W powiecie krośnieńskim dodatkowe środki trafią do gminy Rymanów oraz Miasta Krosna.

To efekt przyjęcia przez Zarząd Województwa Podkarpackiego uchwały w sprawie wyboru projektów z listy rezerwowej w ramach działania 4.4 Kultura Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Na liście rezerwowej znalazło się 7 projektów na kwotę dofinansowania z EFRR w wysokości 14 362 976,07 zł. Te środki finansowe zostaną przeznaczone głównie na modernizację, rozbudowę i przebudowę obiektów kulturalnych służących lokalnej społeczności. I tak na przykład, gmina Żurawica przebuduje budynek Domu Ludowego w Wyszatycach, parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Matki Bożej Niepokalanej przeprowadzi prace konserwatorskie i restauratorskie na zabytkowej cerkwi pw. Świętego Michała Archanioła w Świątkowej Wielkiej, a Ustrzycki Dom Kultury przeprowadzi kompleksową modernizację i odnowę budynku Domu Kultury wraz z digitalizacją zasobów informacyjnych.

W powiecie krośnieńskim dodatkowe pieniądze otrzyma gmina Rymanów. Dofinansowanie w wysokości blisko 3 mln złotych zostanie spożytkowane na inwestycję poprawy stanu infrastruktury kultury oraz jej wyposażenia na terenie samorządu. Z kolei Gmina Miasta Krosna otrzymała 2,4 mln złotych na modernizację kamienicy przy ul. Portiusa 4, gdzie powstanie nowa przestrzeń do prowadzenia działalności kulturalnej w mieście.

Decyzja zarządu została podjęta w związku z wyrażeniem zgody przez Ministerstwo Finansów na zaciągnięcie zobowiązania powyżej dostępnej alokacji w działaniu 4.4 Kultura. Mając to na uwadze oraz pulę środków pozostałą do rozdysponowania w ramach działania, zarząd zdecydował o dofinansowaniu projektów z listy rezerwowej.

ZOBACZ PEŁNA LISTĘ DOFINANSOWANYCH INWESTYCJI – lista projektów z listy rezerwowej działania 4.4. Kultura

red./Biur Prasowe UMWP

05-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)