Rodzina z Syrii ukryła się w ciężarówce z częściami do klimatyzatorów (ZDJĘCIA)

LIPOWICA / PODKARPACIE. 25 stycznia br. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu podczas działań kontrolnych w miejscowości Lipowica (woj. podkarpackie) zatrzymali 7-osobową rodzinę z Syrii. Obcokrajowcy próbowali dostać się do Europy w tirze, przewożącym części do klimatyzatorów.

Kierowca kontrolowanego samochodu, który przewoził towar z Turcji do Polski, poinformował funkcjonariuszy , że podczas jazdy słyszał odgłosy dochodzące z przestrzeni ładunkowej pojazdu.

Podczas wstępnych oględzin naczepy samochodu (typu plandeka), funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej usłyszeli dochodzące ze środka głosy oraz zauważyli wyciągnięte na zewnątrz dłonie. Ze względów bezpieczeństwa, funkcjonariusze podjęli decyzję o przekonwojowaniu pojazdu na teren pobliskiego byłego przejścia granicznego w Barwinku.

Tam funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu (z III Mobilnego Referatu Realizacji) w obecności funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Dukli zdjęli nałożone zamknięcia urzędowe (plomby) i otworzyli drzwi naczepy.

W tylnej części naczepy znajdowało się siedem osób, w tym dwie osoby dorosłe i pięcioro dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Wstępne ustalenia wskazują, że jest to rodzina pochodzenia syryjskiego.

O zdarzeniu, funkcjonariusze KAS poinformowali funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej z Sanoka. Do ich przybycia, rodzina oczekiwała w ciepłym pomieszczeniu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej.

DSC01217

DSC01202

Źródło: KAS

26-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)