Pożar pensjonatu. Straty na 1,5 mln złotych. NOWE INFORMACJE (VIDEO, ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 11 godzin trwała akcja gaśnicza strażaków podczas pożaru pensjonatu, który wybuchł wczoraj około południa w Strzebowiskach w gminie Cisna. W kulminacyjnym momencie z żywiołem walczyło ponad 80 strażaków z 24 zastępów. Nikomu nic się nie stało, ale budynek uległ ogromnym zniszczeniom. Wstępnie straty oszacowano na około 1,5 mln złotych. Jak się okazuje, w obiekcie zakwaterowanych było 43 turystów. W momencie pojawienia się ognia, wszyscy byli w górach…

O pożarze pensjonatu w Bieszczadach informowaliśmy wczoraj tutaj:

W Bieszczadach płonie pensjonat. Z ogniem walczy ponad 50 strażaków!

ZDJĘCIA z pożaru pensjonatu w Bieszczadach. Trwa akcja strażaków

Pożar w Bieszczadach. VIDEO z akcji gaśniczej strażaków

24 zastępy straży pożarnej, ponad 80 druhów w akcji gaśniczej

We wtorek około południa, w miejscowości Strzebowiska w gminie Cisna, wybuchł pożar pensjonatu. Ogień szybko rozprzestrzenił się na większej części obiektu. Dzisiaj poznajemy więcej szczegółów dotyczących całego zdarzenia.

Jak przekazuje nam bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, w kulminacyjnym momencie akcji gaśniczej z ogniem walczyło 81 strażaków z 24 zastępów jednostek z terenu powiatu leskiego, sanockiego i krośnieńskiego.

Dodatkowo wykorzystywany był dron z komendy z powiatu przeworskiego – mówi bryg. Marcin Betleja.

Akcja trwała 11 godzin. Zakończyła się po 23:00. Strażacy musieli dokładnie sprawdzić cały obiekt, dotrzeć do każdego zarzewia ognia wykorzystując między innymi kamerę termowizyjną.

Koszmarne straty materialne

Spaliła się spora część dachu i poddasza. Ogień dotarł również do pokoi. Straty wstępnie oszacowano na około 1,5 mln złotych.

43 pensjonariuszy. Na szczęście wszyscy byli w górach!

Z kolei w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku słyszymy, że w momencie wybuchu pożaru, w pensjonacie zakwaterowanych było 43 turystów.

Na szczęście pensjonariusze zdecydowali się skorzystać ze sprzyjającej pogody i wszyscy w tym czasie przebywali w górach – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Fechner, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lesku.

Szybka i kompleksowa reakcja Gminy Cisna

Tuż po otrzymaniu informacji o pożarze, zareagowali urzędnicy z Gminy Cisna. Równocześnie uruchomiono kilka mechanizmów pomocy. Na miejsce zdarzenia udał się sekretarz Gminy Cisna Tomasz Lasyk wraz z pracownikiem wydziału zarządzania kryzysowego.

Zapewniono 50 miejsc noclegowych w gminnych schroniskach młodzieżowych w Kalnicy i Wetlinie oraz dwa busy do transportu pensjonariuszy. Na bieżąco dostarczane było paliwo do agregatów i pomp obsługiwanych przez straż pożarną. Przygotowano 81 obiadów oraz przekazano wodę dla walczących z żywiołem strażaków. Zarówno turyści, w tym dzieci, jak i właściciele obiektu zostali objęci pomocą psychologiczną – przekazuje Tomasz Lasyk, sekretarz Gminy Cisna.

Pomoc jest kontynuowana również dzisiaj.

Na ten moment nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru. Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi leska komenda policji. Niewykluczone jednak, że ze względu na ogromne straty, nadzór nad dochodzeniem przejmie prokurator.

foto: OSP KSRG Uherce Mineralne


ZOBACZ RÓWNIEŻ:


video: Mariusz Krosno, materiały nadesłane


Foto (4): KP PSP w Lesku


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


28-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)