Piotr Uruski gościem w ogólnopolskim programie. Co mówił o unii? (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski jest w ostatnim czasie regularnym gościem publicystycznego programu TVP Info “Minęła 8” i “Minęła dwudziesta”. Sanoczanina można było oglądać w ogólnopolskiej telewizji choćby dzisiaj rano, gdy poseł mówił między innymi o kandydatach na szefa Komisji Europejskiej. Na unijnych szczytach trwają bowiem rozmowy na temat przyszłych przywódców europejskich struktur.

Piotr Uruski, poseł na Sejm RP i reprezentant Ziemi Sanockiej jest w ostatnim czasie częstym gościem ogólnopolskiej stacji TVP Info, w której wypowiada się w ramach publicystycznych programów “Minęła 8” i “Minęła dwudziesta”.

Dzisiaj rano, rozmowa dotyczyła kilku aktualnych tematów, w tym kluczowych decyzji personalnych w strukturach Unii Europejskiej. Na pytanie redaktora: – Czy poparłby pan kandydaturę Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej? Piotr Uruski odpowiedział: – Nie, nie poparłbym takiej kandydatury, ponieważ Europa ma łączyć, a nie dzielić. Wiemy przecież o tym, jakie było wcześniej stanowisko pana Timmermansa w sprawach Europy Środkowej, nigdy nie krył się z jednoznacznym stanowiskiem w tym temacie. Cała Europa powinna wybrać kandydata, który będzie jednoczył, będzie tworzył dobry klimat do tego, aby Europa nie była Europą dwóch prędkości. Co zaskakujące, Włochy odrzucają tę kandydaturę, a  więc już nie tylko kraje V4 i państwa środka kontynentu. Mówi się przecież o tym, że gdyby doszło do tajnego głosowania, inne kraje również mogłyby wyrazić votum separatum wobec tej kandydatury. Polityczny impas w Brukseli jest dla unii dużym problemem. Szybki, sprawny wybór przewodniczącego pokazałby siłę Europy. Natomiast przeciąganie sprawy, tarcia i kolejne spotkania dają sygnał światu, że Europa jednak nie jest silna i zjednoczona.

Całe nagranie dostępne jest na stronie internetowej TVP Info.

Wkrótce Piotra Uruskiego będzie można zobaczyć w kolejnych odsłonach programów.

“Minęła 8” to jak dowiadujemy się z opisu, główny program publicystyczny poranka TVP Info. Podsumowanie najważniejszych informacji. Prowadzący program rozmawia z czołowymi uczestnikami wydarzeń oraz ekspertami i komentatorami życia publicznego. 


Screen z dzisiejszego porannego programu “Minęła 8”. Źródło: TVP Info

źródło: Red., TVP Info

02-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)