IWONICZ: Pijany policjant z sanockiej komendy spowodował wypadek. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

SANOK, IWONICZ / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Krośnie prowadzi śledztwo przeciwko policjantowi sanockiej komendy, podejrzanemu o to, że pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy. W zdarzeniu poważnych obrażeń doznał 15-miesięczny chłopiec, przewożony w foteliku na rowerze. Funkcjonariuszowi grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje krośnieńska policja do zdarzenia doszło 8 września w Iwoniczu na ulicy Floriańskiej.

37-latek jechał na rowerze przewożąc w foteliku swojego 15-miesięcznego syna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą yaris i wjechał wprost pod koła pojazdu. Poważnych obrażeń doznał chłopiec, który śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do rzeszowskiego szpitala – mówi aspirant Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej komendy.

Dodaje, że kierujący toyotą był trzeźwy, natomiast rowerzysta odmówił badania alkomatem, w związku z czym pobrano mu krew.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

Prowadzi ona śledztwo przeciwko rowerzyście podejrzanemu o przestępstwo z art. 177 par. 2 k.k. w związku z art. 178 par. 1 k.k., polegające na tym, że w dniu 8 września 2017 r. w miejscowości Iwonicz umyślnie naruszył on zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował rowerem, na którym przewoził w foteliku jako pasażera swojego 15-miesięcznego syna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy samochodu toyota yaris, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów, co spowodowało obrażenia ciała u przewożonego dziecka, powodujące chorobę realnie zagrażającą życiu – precyzuje prokurator Beata Piotrowicz, rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Jak informuje prokurator podejrzany jest policjant pracujący w sanockiej komendzie. Funkcjonariusz nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Trwa także postępowanie dowodowe.

W toku jego ustalono, że podejrzany w chwili czynu miał ok. 2 promile alkoholu we krwi – dodaje Beata Piotrowicz.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju i dozoru policji.

Zastosowanie wolnościowych środków zapobiegawczych było uzasadnione szczególną sytuacją życiową i rodzinną podejrzanego, a zastosowanie tymczasowego aresztowania pociągnęłoby dla podejrzanego wyjątkowo ciężkie skutki – uzupełnia rzecznik.

Policjantowi grożą także konsekwencje dyscyplinarne. W tej kwestii czekamy na odpowiedź z sanockiej komendy.

ZOBACZ TAKŻE:

15-miesięczny chłopczyk ciężko ranny po zderzeniu roweru z osobówką (ZDJĘCIA)

 

no images were found

foto: red./KMP Krosno

05-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)