KROSNO: Budowlańcy na pełnych obrotach. Kompleks basenów będzie gotowy w przyszłym roku (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Wiosną rozpoczęła się budowa kompleksu basenów odkrytych przy ul. Bursaki. Realizowane kąpielisko składać się będzie z trzech  nowoczesnych basenów: rekreacyjno – sportowego, rekreacyjnego oraz brodzika dla dzieci. Otwarcie planowane jest na sezon letni 2018 r.

Basen rekreacyjno – sportowy o powierzchni 1050 m2 podzielony jest na dwie części: z funkcją do pływania dł.25m, z sześcioma torami pływackimi oraz z funkcją do zespołowych wodnych zabaw sportowych: siatkówki, koszykówki czy piłki wodnej. Będzie też huśtawka wodna. Zmęczeni zabawami wodnymi będą mieli możliwość  szybkiej regeneracji na zlokalizowanej w basenie podwodnej ławeczce z dwunastoma stanowiskami powietrznego masażu ciała.

Drugi z basenów o funkcji rekreacyjnej to typowy basen dla „leniwych”. Poza oczywistym  wyposażeniem takiego basenu w ławeczki podwodne , a nawet leżanki, znajdą się w nim także liczne atrakcje wodne,  takie jak: sztuczna rzeka, huśtawka wodna, grzybek wodny oraz masaże wodne  i powietrzne. Basen ten będzie miał też swoją wyspę na która będzie można dojść łukowym mostkiem.

Trzeci basen, o powierzchni 166 m2, przeznaczony jest dla małych dzieci. Basen ten również będzie wyposażony w atrakcje wodne, takie jak małe zjeżdżalnie , dzwonki  i jeżyki wodne, cylindryczne stołki do siedzenia.

Wszystkie niecki wykonane zostaną ze stali szlachetnej , co daje gwarancję odporności obiektów na występującą w naszym klimacie  dużą zmienność warunków pogodowych.  Dojścia  i bezpośrednio przyległy  do niecek basenowych teren zostanie utwardzony kostką betonową a poszastały teren obsiany trawą.

Poza basenami na obszarze kąpieliska zlokalizowane będą tez boiska do siatkówki plażowej oraz plac zabaw dla dzieci. Rozważane jest tez wzbogacenie kąpieliska o wodny plac zabaw.

Do obsługi kąpieliska wykonane zostaną cztery budynki: techniczny stacji uzdatniania wody, dwa budynki szatniowo – sanitarne (przebieralnie, w.c., umywalnie)  oraz budynek obsługi klientów (kasy, sala konsumpcyjna).  Przy wejściu na kąpielisku zlokalizowany będzie parking rowerowy na 100 stanowisk. Wejście na obiekt odbywać się będzie poprzez bramki obrotowe wspomagane elektronicznym systemem obsługi klientów. Poza tradycyjna kasą,  użytkownicy będą mogli też korzystać z samoobsługi, wykupując wejściówkę w automacie biletowym.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest krośnieńska  firma: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w krośnie S.A., która to złożyła najkorzystniejszą ofertę cenową brutto 20 937 tys. zł.  Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2018 r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KROSNO: Kończą się prace rozbiórkowe na basenie otwartym. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na nowy kompleks (FILM, ZDJĘCIA)

Wakacyjna ofensywa inwestycyjna miasta. Krosno realizuje obecnie zadania na 40 mln zł! “Stawiamy na rozwój, bezpieczeństwo i komfort życia” (FILM)

Krośnianie o wakacjach w mieście i nie tylko. Z jakich atrakcji korzystają? (FILM, SONDA)

SONDA: ,,Największą atrakcją brzozowskiego basenu są… dziewczyny!” (FILM)

źródło: Urząd Miasta Krosna, Red.

21-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)