INTERWENCJA: Kapitalny remont schodów przy ul. Bursaki na początku 2018 roku. 150 tys. zł na zadanie (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Do końca 2017 roku krośnieński magistrat ogłosi czwarty już przetarg na wykonanie generalnego remontu schodów łączących ul. Bursaki z ul. Staszica. Sama modernizacja ma rozpocząć się na początku 2018 roku. Na razie przeprowadzane są doraźne prace, które mają umożliwić pieszym poruszanie się tym często użytkowanym przejściem.

O tym, że schody są bardzo popularnym przejściem nikogo nie trzeba przekonywać. Jest to przecież najbliższe i najszybsze połączenie piesze ulic Staszica i Lwowskiej z placem targowym i galeriami handlowymi przy ulicy Legionów.

O kłopotach związanych ze stanem schodów informowaliśmy miesiąc temu. Nasza interwencja podjęta po sygnale od Czytelnika spotkała się z natychmiastową reakcją urzędników, którzy na krótki czas zamknęli trakt i zlecili wykonanie bieżących napraw. Wyrównano cztery stopnie. Wydano 325 zł. Taśmy i tabliczka z informacją o zamknięciu schodów wcale nie spowodowała, że mieszkańcy korzystali z innych przejść. Pokazuje to, jak istotnym łącznikiem są opisywane schody.

Jak wiadomo, o wykonaniu generalnego remontu w magistracie myślano już od dawna. Gotowa jest już dokumentacja techniczna, uzyskano pozwolenie na budowę. Jak się jednak okazuje, finalizacja przygotowań nie jest to zadaniem łatwym, ponieważ fiaskiem zakończyły się trzy kolejne próby wyłonienia wykonawcy inwestycji. Doszło nawet do tego, że do trzeciego przetargu… nie zgłosił się nikt. Nowy ma zostać ogłoszony do końca 2017 roku. Sam remont rozpocząłby się już w 2018.

Jeśli wykonawca zostanie wyłoniony w drodze przetargu, prace rozpoczną się na początku przyszłego roku, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne – mówi Beata Pawłowska-Nicałek, naczelnik Wydziału Drogownictwa Urzędu Miasta Krosna. – W ramach kapitalnego remontu wzmocnimy konstrukcję schodów, wymienimy stopnie, barierki i oświetlenie.

Na zadanie, w budżecie miasta zaplanowano 150 tys. zł. Połowa środków będzie pochodzić z funduszu partycypacyjnego Dzielnicy Śródmieście.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Interwencja! Mieszkańcy ulicy Staszica apelują o remont schodów łącznikowych z ulicą Bursaki (ZDJĘCIA)

Nasza interwencja zakończona sukcesem! Startuje remont schodów łączących ulice Staszica i Bursaki (ZDJĘCIA)

09-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)