REKLAMA

Zdowa kuchnia, naturalny tryb życia

Amatorzy własnoręcznie przyrządzonych obiadów, domowych ciast, pieczywa i innych przysmaków na pewno posiadają w swoich kuchniach mnóstwo przydatnych akcesoriów drewnianych do gotowania i wypiekania. Wyróżniają się one szczególną trwałością w porównaniu do ich sztucznych odpowiedników, np. plastikowe chlebaki pękają tracąc przy tym szczelność, silikonowe, plastikowe deski tracą swój urok pocięte, zmatowione i porysowane. Kuchnia, jako główne pomieszczenie naszego domu kojarzy się nam z ciepłem i naturalnością. W obecnych czasach każdy dąży do zdrowego trybu życia, szukając odpowiednio dostosowanych diet, sprawdzamy przy zakupie skład i pochodzenie naszych produktów dążąc wytrwale do zgodności odżywiania z rytmem natury. Nasze starannie wybrane i wyselekcjonowane zakupy ciężko byłoby umieścić po przyjściu do domu w sztucznych, plastikowych pojemnikach do przechowywania. Naturalny surowiec, jakim jest drewno idealnie współgra z owocami, warzywami i wszelkimi innymi naturalnymi produktami, których używamy codziennie, dlatego używając drewnianej galanterii w kuchni stawiamy na życie zgodne z naturą wiedząc, że to podjęty naturalny, zdrowy najlepszy wybór. Jeśli jesteś osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z domowym przyrządzaniem dań, musisz pamiętać, że odpowiednio wykonane drewniane akcesoria kuchenne sprawią, że stworzysz mistrzowską kuchnię swoimi rękami! Czego warto użyć? Jaki jest niezbędnik każdej zdrowej kuchni? Podpowiadamy!

Pomysły na modne wyposażenie wnętrz naszych kuchni oraz dekoracje coraz częściej czerpane są z natury. Drewniana galanteria, którą posiadamy praktycznie w każdej kuchni domowej od lat daje nam pewność bezpiecznego i zdrowego przyrządzania posiłków dla naszych rodzin. Posiadamy drewniane stolnice, wałki do ciasta, podstawki pod garnki, deski do krojenia, cukiernice i wiele innych narzędzi pomocnych nam w kuchniach, bez których ciężko się obejść gotując nasze zdrowe posiłki. Większość z nas stawia w dzisiejszych czasach na naturalny surowiec, jakim jest drewno, urządzając nowoczesne, modne mieszkania, doskonale łączące wszystkie trendy modowe dodatkami z drewna. Projektanci wnętrz oraz ich klienci dostrzegli w przyrodzie niesamowitą skarbnicę inspiracji, z których głównym surowcem wykorzystywanym najchętniej do tworzenia dekoracji, akcesoriów kuchennych i wyrobów wykończeniowych jest surowe drewno. Jako producent wyrobów drewnianych cenimy sobie fakt, że jako naturalny surowiec jest przyjazne środowisku a przede wszystkim nie wywiera złego wpływu na zdrowie człowieka, przy czym sprawia, że nasze kuchnie stają się wolne od szkodliwych substancji. Obecnie spotykamy się na każdym kroku z plastikowymi materiałami, które powodują coraz szerzej odkrywane niepokojące skutki przede wszystkim na nasze zdrowie i środowisko. Pamiętajmy, więc przy wyborze deski do krojenia kuchennej, chlebaka, misek i innych wyrobów z drewna do kuchni o tym, że są one biodegradowalne. Drewno posiada też właściwości ’samo leczenia”. Jeżeli cięcia na desce do krojenia nie są zbyt głębokie, drewno potrafi je w naturalny sposób zamknąć. Niektóre gatunki drzew (zwłaszcza biały dąb) posiadają także naturalne właściwości bakteriobójcze, co sprzyja zachowaniu higieny i czystości w kuchni. Ponadto deski drewniane nie tępią noży tak, jak ich sztuczne odpowiedniki.

Filozofia zdrowego stylu życia zaczyna, więc gościć w naszych domach, przenikając się z estetyką Eko i łącząc z nią w codziennym życiu. Dzięki nowoczesnym technologiom drewno stało się odporne na warunki środowiska nie tracąc żadnego ze swoich walorów. Warto pamiętać, że niektóre wnętrzarskie hity sezonowe szybko tracą na popularności, ponieważ moda bywa niezwykle kapryśna i dodatki, które wówczas zakupimy do naszych wnętrz przestaną być modne i szybko się nam znudzą. Wyroby z drewna zawsze wpisują się w styl ponadczasowy i uniwersalny, a przy tym są niezwykle trwałe i eleganckie. Dzięki eksponowaniu drewnianej deski kuchennej, chlebaka i innych akcesoriów kuchennych, ocieplamy swoje kuchnie, które stają się wypełnione pierwotnym pięknem, stworzonym przez Matkę Naturę. Drewno potrafi też doskonale podkreślić surowy charakter aranżacji, ponieważ przedmioty wykonane z surowego drewna można doskonale wkomponować w każdy styl, wystarczy tylko odpowiednio je wypreparować, zaimpregnować i połączyć z pozostałymi elementami wystroju.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

08-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline