REKLAMA

,,Od kołyski aż po grób – życie codzienne muzułmanów”. Spotkania z podróżnikami (ZDJĘCIA)

Wczytuję mapę...

Data/Czas
06/11/2017
00:00

Lokalizacja
Piwnica PodCieniami


KROSNO / PODKARPACIE.  Najbliższa prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami odbędzie się 6 listopada br.. Gościem spotkania będzie Witold Gapik, który przedstawi życie codzienne muzułmanów w basenie Morza Kaspijskiego.

Podczas prezentacji podróżnik przedstawi życie, kulturę, historię i tradycję ludów mieszkających na terenach fascynujących, a zarazem bardzo trudnych. Opowie o obrzezaniu, swatkach, wielożeństwie oraz o tym dlaczego kobiety w ciąży nie powinny wchodzić na cmentarze. Na koniec niczym dawna kupiecka karawana przemkniemy po środkowoazjatyckich miastach Jedwabnego Szlaku.

Prelekcja odbędzie się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

WITOLD GAPIK — prawnik, nauczyciel, menadżer eksportu. Jako handlowiec podróżował po Ukrainie, Rosji, Azji Środkowej, Kaukazie, Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej. Od 2011 roku właściciel firmy Caspian Trade, której podstawą jest import win z Gruzji i Węgier. Autor książki ,,Pijany martwym Gruzinem” wydanej przez Wydawnictwo Bezdroża (2017). Mistrzowsko przedstawił w niej ludzi i miejsca położone wokół Kaukazu i w Azji Środkowej – dawne republiki Związku Radzieckiego na pograniczu Rosji, Chin, Pakistanu, Afganistanu i Iranu.

materiały nadesłane

Powered by Events Manager