REKLAMA

Takich zawodów w Polsce jeszcze nie było

SANOK. Milowymi krokami zbliża się jedna z największych atrakcji sportowych nadchodzącej zimy w naszym kraju ? finał Drużynowych Mistrzostw Świata w ice speedwayu. 25 oraz 26 stycznia Sanok gościł będzie najlepszych gladiatorów tej widowiskowej odmiany wyścigów torowych. ?Takich zawodów jeszcze w Polsce nie było?- twierdzi z przekonaniem Andrzej Grodzki członek biura komisji wyścigów torowych FIM oraz członek zarządu głównego PZM, który mocno lobbował w światowych władzach motorowych o przyznanie Polsce organizacji zawodów.

– Mieliśmy w Sanoku już mistrzostwa Europy, czy rundy kwalifikacyjne do indywidualnych mistrzostw świata, ale imprezy tej rangi jeszcze nie było. To dla nas na pewno duże wyzwanie. Mogę przedstawić już reprezentacje narodowe, które rywalizować będą na sanockim torze. To Rosja, Szwecja, Niemcy, Czechy, Finlandia, Austria i oczywiście Polska. Personalne składy poszczególne federacje powinny podać na miesiąc przed zawodami, a więc poznamy je około Świąt Bożego Narodzenia ? informuje Andrzej Grodzki.

Dodajmy, że każda reprezentacja liczyć będzie po trzech zawodników. Medalistów wyłonią dwa turnieje rozegrane dzień po dniu. Każde zawody składać się będą z 21 wyścigów, a o pozycji danej reprezentacji zadecyduje suma punktów zdobyta w dwóch turniejach.

Tymczasem przygotowania do zawodów przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, niebawem ruszy sprzedaż biletów. Tydzień temu powołano dyrektoriat mistrzostw, który rozdzielił pomiędzy siebie zadania.

Natomiast 23 listopada w Warszawie, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego zaplanowano konferencje prasową, podczas której przedstawione zostaną dalsze szczegóły dotyczące sportowej i organizacyjnej strony sanockich mistrzostw. Drużynowe mistrzostwa świata po raz pierwszy rozegrano w 1979 roku. Sanocki finał będzie 33. w historii.

foto: Tomasz Sowa

02-11-2012


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.