REKLAMA

Stok nie jest dla bałwanów

CHYROWA / PODKARPACIE. Policjanci z krośnieńskiej komendy spotkali się z amatorami białego szaleństwa na stoku w Chyrowej (gmina Dukla). Tam w ramach kampanii “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” promowali dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Włączyli się również z organizację zawodów narciarskich dla najmłodszych.

Tegoroczne zimowe wakacje z krośnieńską Policją dobiegły końca. Na ich zakończenie mundurowi spotkali się z zapaleńcami śnieżnych sportów na stoku w Chyrowej. Snowboardziści i narciarze otrzymali od funkcjonariuszy wersję kieszonkową z zasadami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Przypominali o obowiązku jazdy w kasku ochronnym osób do 16 roku życia oraz o bezwzględnym zakazie uprawiania zimowych sportów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. O bezpieczeństwo na stoku dbał Zespół ds.Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie w składzie: asp. sztab. Agnieszka Surmacz, asp.sztab. Jerzy Barczentewicz oraz asp. Marcin Krówka.

Działania edukacyjne połączone były również z konkursem jazdy dla nartach. W zawodach wzięli udział uczestnicy zimowego obozu narciarskiego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego “Mechanik” Krosno. Dzieci miały możliwość wygrać m.in. kaski ochronne. W ramach promocji bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego wszyscy zawodnicy otrzymali również kamizelki odblaskowe z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

Przypominamy o istotnym elemencie akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, którym jest konkurs plastyczny pn. “Stok nie jest dla bałwanów”. Termin nadsyłania prac został przedłużony do 5 marca. Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej policji w odpowiedniej zakładce.

Źródło: KMP Krosno

12-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline