SIATKÓWKA: Asseco Resovia wygrała Turniej o Puchar Prezydenta Krosna

Asseco Resovia Rzeszów wygrała Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Dla siatkarzy prowadzonych przez Piotra Gruszkę był to sprawdzian przed zbliżającą się inauguracją PlusLigi.

20191004_170239s

W Turnieju o Puchar Prezydenta Krosna rywalizowały cztery drużyny z PlusLigi. Obok zawodników Asseco Resovii w zawodach wystąpili także siatkarze GKS-u Katowice, MKS-u Będzin i Cerradu Czarni Radom. Każdy z zespołów rozegrał po dwa mecze.

W piątkowym półfinale tego towarzyskiego turnieju Resovia mierzyła się z MKS-em Będzin. Całe spotkanie było bardzo zacięte. Pierwszy set zakończył się dopiero po zdobyciu przez Resovię 32. punktu. Kolejne dwie partie padły łupem będzinian, ale później to klub znad Wisłoka przejął inicjatywę, pewnie wygrywając czwartą odsłonę. W tie-breaku powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta. Gra punkt za punkt w końcówce przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie na korzyść Asseco Resovii.

Sobotni finał Asseco Resovia rozgrywała z GKS-em Katowice. Był to także pięciosetowy pojedynek. Rzeszowianie rozpoczęli go od wygranej w bardzo zaciętym secie. Kolejne dwie partie były jednak popisem siatkarzy z Katowic, którzy pokonali Resovię różnicą pięciu i czterech “oczek”. Podrażnieni podopieczni Piotra Gruszki ruszyli do ataku w czwartej odsłonie, rozgramiając rywali do 16. Swoją świetną dyspozycję utrzymali w tie-breaku i bez większych problemów doprowadzili do zwycięstwa w całym turnieju.

Asseco Resovia rozpocznie nowy sezon PlusLigi od meczu na własnej hali. Rywalem rzeszowskiego klubu będzie finałowy rywal krośnieńskiego turnieju. Spotkanie z GKS-em Katowice zaplanowano na 27 października (godzina 14:45).