REKLAMA

Policjant z Krosna w trójce najlepszych dzielnicowych w województwie (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Sukces krośnieńskiego policjanta w eliminacjach wojewódzkich konkursu “Dzielnicowy Roku 2017”. Mł. asp. Stanisław Kołacz zajął trzecie miejsce, wyprzedzając 39 reprezentantów jednostek Policji z całego garnizonu podkarpackiego. Konkurs honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Wojewódzki finał konkursu odbył się we wtorek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Na początek uczestnicy musieli rozwiązać pisemny test z wiedzy policyjnej. Obejmował m.in. tematykę zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wiele innych zagadnień z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej ukierunkowanej na profilaktykę społeczną i prewencję kryminalną.

W kolejnym etapie zmagań funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań.

O miano najlepszego policjanta dzielnicowego na Podkarpaciu rywalizowali funkcjonariusze, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych – 6 policjantek i 36 policjantów dzielnicowych. Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach najlepszym policjantem dzielnicowym na Podkarpaciu okazał się st. asp. Robert Zoła z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle (Komisariat Policji w Nowym Żmigrodzie). Drugie miejsce zajął sierż. sztab. Daniel Grzanka z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. To oni będą reprezentować podkarpackich policjantów w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się pomiędzy 17 a 20 października w Szkole Policji w Katowicach. Trzecie miejsce zajął mł. asp. Stanisław Kołacz z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Puchary i dyplomy wręczył zwycięzcom Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa oraz przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego Waldemar Szumny. W uroczystym zakończeniu finału uczestniczyli: Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie mł. insp. Jacek Maślanka i Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie mł. insp. Wojciech Chmaj, a także Zastępca Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz i duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman. NSZZ Policjantów reprezentował asp. Jakub Kwiatkowski.

Wojewódzki finał konkursu swoim patronatem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Organizację konkursu wsparł również NSZZ Policjantów Województwa Podkarpackiego.

Źródło: KWP Rzeszów

29-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline