PODKARPACIE. Piorun uderzył w dom! (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W poniedziałek 12 lipca podczas gwałtownej burzy przechodzącej w okolicach Rzeszowa doszło do pożaru budynku mieszkalnego, który został trafiony piorunem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

213599127_4293080467401858_8198581325253444409_n

Do zdarzenia doszło w miejscowości Mrowla.

W godzinach popołudniowych nad naszą gminą przeszła gwałtowna burza z wyładowaniami atmosferycznymi. Niestety pozostawiła ona po sobie bardzo przykre zdarzenie. O godzinie 17:20 została uruchomiona syrena w naszej jednostce. Zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w przysiółku Otoka. Do zdarzenia w bardzo szybkim czasie wyjechały dwa zastępy GBA i GLM w sile 8 strażaków. W trakcie dojazdu na miejsce, rota ubierała aparaty ODO, a SKKM dysponowało dodatkowe siły i środki – przekazują strażacy z OSP w Świlczy.

Od uderzenia pioruna zapaliło się poddasze budynku. Strażacy przeszukali dokładnie budynek i, na całe szczęście, potwierdzili brak osób w jego wnętrzu. Na miejsce dojechały w tym czasie kolejne zastępy straży pożarnej.

Strażakom, którzy prowadzili działania na poddaszu udało się w szybki sposób zlokalizować pożar i go ugasić. Następnie przystąpiono do przelewania pogorzeliska oraz spalonych rzeczy. Niezbędna tutaj okazała się kamera termowizyjna, która pokazuje zarzewie ognia w dymie – informują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Śwliczy.

Na miejscu pożaru pojawiło się też pogotowie energetyczne, które sprawdzało sieć energetyczną.

Pożar spowodowany był przez uderzenie pioruna w budynek. Niestety w takim zagrożeniu życia i mienia liczą się sekundy. Dlatego, w obliczu tego zdarzenia, pobliscy sąsiedzi okazali się wielką pomocą i pomogli właścicielowi powynosić z domu ważne i drogocenne rzeczy. To właśnie oni w pierwszych chwilach starali się ugasić ogień. Ludzie często pomagają nam strażakom w działaniach na miejscu i dzięki temu straty są mniejsze – podkreślają strażacy ochotnicy ze Śwliczy.

215493234_4293080514068520_4940079674302919530_n

W akcji gaśniczej brali udział strażacy z OSP ze Świlczy, Mrowli i Bratkowic. Wspierała ich Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 3 w Rzeszowie.

źródło, foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Świlczy (Fb)

13-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)