Nareszcie! Szpital w Krośnie ma nowoczesny mammograf

KROSNO / PODKARPACIE. W czwartek, w godzinach porannych do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Krośnie trafił jeden  z najnowocześniejszych cyfrowych mammografów. Krośnieński szpital jest jednym z  pierwszych ośrodków w Polsce posiadających tak wysokiej klasy sprzęt.

Naszym zamiarem jako zarządu województwa jest, aby środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 pomogły szpitalom w regionie stworzyć nową jakość leczenia. W ten sposób postawiliśmy na wsparcie unijnymi środkami inwestycji w zdrowie mieszkańców Podkarpacia, w standard ich życia, a tym samym na inwestycje w rozwój naszego regionu – powiedział marszałek Władysław Ortyl, jednocześnie dodając:

Nakłady na służbę zdrowia są jedną z kluczowych kwestii dla Samorządu Województwa Podkarpackiego i dla mnie samego. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważne dla mieszkańców regionu są nowoczesne, dobrze wyposażone szpitale, w których wysokiej klasy specjaliści dbają o życie i zdrowie pacjentów. Są to sprawy fundamentalne dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Podkarpacia. Dlatego tak ważne są wszystkie zmiany, które podnoszą standard świadczonych przez szpitale usług oraz komfort pracy lekarzy wraz z komfortem pacjentów. Dlatego cieszę się, że kolejne sfinansowane przez RPO inwestycje trafiają do szpitali – tym razem do Krosna – podkreślił marszałek Ortyl.

Zakup był możliwy w ramach projektu „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia – Kobieta i Dziecko” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa  Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość projektu to 19 mln zł, a jego realizacja wymagała przeprowadzenia 20 postępowań przetargowych.

To, że sprzęt trafił do szpitala dzisiaj, w pewnym sensie, można traktować jako przedświąteczną niespodziankę. Mieszkańcom ziemi krośnieńskiej życzę dużo zdrowia z okazji zbliżających się świąt. Mam nadzieję, że będzie o nie łatwiej chociażby dzięki temu, że szpital w Krośnie dysponuje coraz lepszym sprzętem do diagnostyki i profilaktyki chorób – powiedział Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Obecnie trwają prace montażowe nowej aparatury, a samo uruchomienie pracowni zaplanowano na  15 stycznia 2018 r. Mammograf został wyprodukowany przez firmę IMS, tworzącą kompletne systemy do badań skryningowych, pogłębionej diagnostyki i biopsji. Są to najnowsze rozwiązania stosowane w mammografii, pozwalające przeprowadzić każdą procedurę diagnostyczną lub zabiegową.

Biuro Prasowe UMWP

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kontrowersje wokół mammografu dla krośnieńskiego szpitala. Komunikat zarządu województwa

22-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)