REKLAMA

Krośnieńskie obchody Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE.Wczoraj w Krośnie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Podczas lokalnych uroczystości krośnieńską Policję reprezentował Komendant Miejski Policji w Krośnie mł.insp. Leszek Buryła oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie nadkom. Krzysztof Łopuszański.

15 sierpnia br., w dniu Święta Wojska Polskiego o godz. 9, w Bazylice Kolegiackiej „Fara” w Krośnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej i innych bojach o Niepodległość Ojczyzny, koncelebrowana pod przewodnictwem ks.bp. Stanisława Jamrozka.

Dalsza część uroczystości patriotycznej odbyła się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po apelu poległych i oddaniu salwy honorowej delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem. W uroczystościach z udziałem kompanii honorowej Strzelców Podhalańskich i Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej, uczestniczyli Komendant Miejski Policji w Krośnie mł.insp. Leszek Buryła oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie nadkom. Krzysztof Łopuszański.

źródło: KMP Krosno


16-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline