REKLAMA

Konne patrole policyjne. Dla bezpieczeństwa turystów (FOTO)

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci na koniach patrolują kompleksy leśne na terenie powiatu krośnieńskiego. Działania mundurowych mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa turystom oraz zapobieganie popełnianiu przestępstw.

Czarnorzecko – Strzyżowski Park Krajobrazowy, to rozległy teren rozciągający się między Pogórzem Strzyżowskim i Dynowskim. Jego część stanowi Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu, który o każdej porze roku przyciąga turystów i pasjonatów górskich wędrówek.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzających ten zakątek powiatu krośnieńskiego, mundurowi realizują systematyczne patrole leśnych ostępów. Policjanci na koniach kontrolują rozległe tereny parku, zapuszczając się nawet w najbardziej odległe zakamarki lasu. Docierają w miejsca, gdzie nie można dojechać samochodem, a piesza wędrówka mogłaby trwać nawet kilka godzin.

Podczas patrolu policjanci zwracają szczególną uwagę na nielegalne wjazdy do lasu pojazdów silnikowych, kradzież drewna oraz przypadki kłusownictwa. Do służby angażowani są funkcjonariusze Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie wspierani przez mundurowych z komisariatów podległych krośnieńskiej komendzie.

303-179023

303-179022

KMP Krosno

30-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline