“Jestem widoczny, jestem bezpieczny” – akcja edukacyjna krośnieńskiej Policji

KROSNO / PODKARPACIE. W czwartek w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbył się finał kampanii „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Podczas spotkania z uczniami krośnieńskich szkół podstawowych, policjanci promowali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypominali o obowiązku noszenia odblasków. 

W czwartek odbyła się kolejna edycja realizowanej przez Urząd Miasta Krosna kampanii „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Na widowni Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza zasiedli uczniowie krośnieńskich szkół podstawowych. Akcja miała na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

W projekt aktywnie zaangażowali się krośnieńscy policjanci, organizując dla najmłodszych konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Razem z przedstawicielem straży pożarnej omówili zagrożenia i skutki będące konsekwencją nieodpowiedzialnych zachowań pieszych i rowerzystów na drogach.

Krośnieńska Policja reprezentowana była przez Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie – mł. insp. Roberta Wróbla, Naczelnika Wydziału Prewencji – kom. Daniela Lendzio oraz asp. sztab. Agnieszkę Surmacz i asp. Pawła Buczyńskiego.

Uczestnicy spotkania zostali obdarowani odblaskami LED, kolorowankami edukacyjnymi oraz chustami odblaskowymi. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drodze.

Źródło: KMP Krosno

25-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline