Jakub Błaszczykowski przekazał ćwierć miliona złotych na pomoc Ukrainie

POLSKA / ŚWIAT. Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę trwa. Wydłuża się lista osób oferujących pomoc. Organizowane są m.in. zbiórki odzieży, żywności, a także leków. W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy polskich sportowców solidaryzujących się z Ukraińcami. Jednym z nich jest Jakub Błaszczykowski, który wraz ze swoją fundacją przekazał 250 tysięcy złotych na pomoc Ukrainie.

274677603_1358147027945559_343975814660461696_n

Wciąż trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Bombardowane są szpitale, przedszkola, domy mieszkalne. W ramach pomocy dla osób dotkniętych wojną, w całej Polsce, zarówno przez osoby prywatne, jak i przez organizacje społeczne organizowane są zbiórki żywności, odzieży, leków, artykułów pierwszej pomocy, które są niezbędne do funkcjonowania.

Pisaliśmy o tym m.in. tutaj:

CARITAS: Apel o pomoc dla Ukrainy!

GMINA ZAGÓRZ solidarna z Ukrainą. Apel do mieszkańców KOMUNIKAT  

Atak wojsk rosyjski ma również wpływ na świat sportu, polska federacja poinformowała, że nie zagra z Rosją w ramach baraży na mistrzostwa świata w Katarze. Jakub Błaszczykowski również nie pozostał obojętny na to, co dzieje się na Ukrainie.

W obliczu trudnej sytuacji naszych sąsiadów z Ukrainy wraz z Fundacją Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski przekazujemy pomoc w postaci ćwierć miliona złotych (250 000 zł). To pieniądze na najpotrzebniejsze środki niezbędne do funkcjonowania dla obywateli Ukrainy. Wspólnie nieśmy pomoc w tym niezwykle trudnym czasie – napisał w mediach społecznościowych Jakub Błaszczykowski.

źródło: Kuba Błaszczykowski/fb, Łączy nas piłka/fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

 

 

 

27-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)