GRANICA: Ukraińcy próbowali przekupić pograniczników

GRANICA / PODKARPACIE. W ostatnich dniach funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbowali wręczyć korzyść majątkową. Zatrzymani usłyszeli prokuratorski zarzuty i przyznali się do winy.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (24 stycznia) w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. 38-letni Ukrainiec, którego bus był nadmiernie przeciążony towarem został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych. W takim wypadku, zgodnie z procedurą, pojazd do czasu przeładowania towaru ma zostać unieruchomiony. Cudzoziemiec chcąc uniknąć przeładunku próbował wręczyć strażnikom granicznym 20 euro. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty łapownictwa czynnego. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Drugie zdarzenie miało miejsce 30 stycznia na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Medyce. Funkcjonariusze SG zauważyli pojazd, który wbrew znakom skręcił w kierunku przejścia i poruszał się „pod prąd”. W trakcie nakładania mandatu w wysokości 300 złotych za wykroczenie drogowe, 51-letni obywatel Ukrainy chciał przekonać strażników do odstąpienia od czynności próbując wręczyć im 10 euro. Cudzoziemiec został zatrzymany i również usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Wyznaczono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz zajęto na poczet przyszłej kary kwotę 380 zł.

 

BiOSG

01-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)