REKLAMA
TOMASZ PORĘBA GRZEGORZ BRAUN BOGDAN RZONCA

Wystawa fotografii “Magia natury” Jakuba Rutany w RCKP

Wczytuję mapę...

Data/Czas
30/01/2018
18:00 - 21:00

Lokalizacja
RCKP Krosno


KROSNO / PODKARPACIE. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w wernisażu wystawy „Magia natury” autorstwa członka Fotoklubu RCKP Krosno – Jakuba Rutany.

WYSTAWA FOTOGRAFII „MAGIA NATURY”
AUTOR: JAKUB RUTANA

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Galeria Fotografii RCKP, ul. Kolejowa 1, Krosno
Wernisaż: 30 stycznia 2018, godz. 18.00
Wystawa czynna: od 30 stycznia do 28 lutego 2018

Wstęp wolny

Jakub Rutana
Urodził się 16 kwietnia 1982 roku. Ukończył Szkołę Podstawową  w Czermnej i Technikum Leśne w Starym Sączu. To właśnie w szkole średniej zainteresował się  fotografią. Przygodę z robieniem zdjęć rozpoczął z aparatem kompaktowym, a że uczęszczał do technikum leśnego fotografował przyrodę. W pewnym momencie swojego życia (okres studiów) zapomniał o aparacie, jednak jego miłość do fotografii nie „zardzewiała” i odżyła na nowo. Od tego czasu zaczął publikować prace dla szerszej grupy osób.

W 2014 roku miał swoją pierwszą wystawę fotograficzną – zorganizowaną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie – zatytułowaną „Przyroda Pasma Brzanki”. W kolejnych latach jego prace można było oglądać, m.in. w Domu Kultury w Żurowej, Publicznej Bibliotece w Tuchowie, Domu Kultury w Czermnej, na Górze Liwocz i ponownie na PWSZ w Krośnie.
Fotografuje przede wszystkim okolice gmin Szerzyny, Ryglice, Brzyska, Pasma Brzanki, jednak czasem też wyjeżdża w Beskid Niski. Stara się uchwycić chwile, które przemijają, przyrodę, która cały czas się zmienia, piękno ludzi, to, czego zabiegani ludzie w dzisiejszym świecie nie dostrzegają. Poprzez fotografię chce również przekazać przyszłym pokoleniom kawałek historii, piękno architektury, flory i fauny, gdyż czas szybko biegnie i wszystko zmienia się nieodwracalnie.

Jest również założycielem fanpage’a „Dzień Dobry z Pasma Brzanki”, na którym publikowane są zarówno zdjęcia z naszego regionu – przyrody, zabytków, ludzi tutaj mieszkających, jak również opisy bogatej historii regionu. Fotografia jest jego życiową pasją, dobrą zabawą, możliwością ucieczki od zwariowanej cywilizacji.
Jego maksymą są słowa wybitnego francuskiego fotografa Henriego Cartier-Bressona: Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.

źródło: RCKP

30-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.