REKLAMA

SOBOTA: Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów! Drugie podejście. Czy Polacy obronią tytuł?

Wczytuję mapę...

Data/Czas
16/09/2017
15:00 - 18:30

Lokalizacja
Stadion Żużlowy w Krośnie


KROSNO / PODKARPACIE. W Krośnie – mieście szkła, odbędą się tegoroczne zmagania w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. 16 września, w drugiej próbie rozegrania zawodów, na torze zagoszczą cztery najlepsze zespoły, a wśród nich broniąca tytułu wywalczonego w niemieckim Stralsund, reprezentacja Polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ŻUŻEL / DMEJ: “Jesteśmy faworytem. Pojedziemy po złoty medal” (RETRANSMISJA KONFERENCJI)

– Drużynowe mistrzostwa Europy juniorów to jedna z najważniejszych imprez, która odbędą się w Krośnie, może i nawet na Podkarpaciu. Chcę podkreślić to, że dla nas to duże wydarzenie i wyróżnienie. Speedway krośnieński ma piękne tradycje. Krok po kroku robimy wszystko, aby nasz obiekty był coraz lepiej przygotowany do dużych imprez, czego rezultatem jest docenienie w postaci przyznania przez GKSŻ imprezy właśnie miastu Krosno. Krosno jest miastem przyjaznym, otwarty, to nie tylko miasto szła, ale i sportu. To też miasto ludzi bardzo gościnnych, dlatego cieszę się, że DME juniorów są w Krośnie – mówił wiceprezydent Miasta Krosna, Bronisław Baran.

Piotr Szymański z Głównej Komisji Sportu Żużlowego podkreślił, że Krosno jest gotowe na duże imprez i swoją determinacją w działaniu, robi wszystko aby zawody mogły odbyć się w komfortowych warunkach – Dwa lata temu organizowaliśmy w Krośnie zawody reprezentacji Polski i pamiętam, że zakończyło się to ogromnym sukcesem. Kibice byli zadowoleni, mam nadzieję, że tak samo będzie podczas DMEJ już 18 sierpnia. Są to zawody z wieloletnią tradycją i z ogromnymi sukcesami reprezentacji Polski. Wierzę, że zawody zostaną zorganizowane na najwyższym poziomie. 

O ten poziom zadbać ma promotor zawodów Maciej Polny z Kf Sport – Do Krosna nie trzeba było mnie przekonywać. Prezesa znam wiele lat, takie plany organizacji imprezy rangi mistrzowskiej pojawiły się już kilka lat temu i cieszę się, że udało się ten pomysł zrealizować. Dziękuję Miastu Krosno, że nas przyjęło, dziękuję Piotrowi Szymańskiemu, że obdarzył mnie zaufaniem. Muszę wspomnieć o nieobecnym Ryszardzie Czarneckim, wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, to dzięki niemu mamy tak wspaniałych sponsorów jak Grupa Azoty, czy Poczta Polska. Mam nadzieję, że organizacyjnie wraz z krośnieńskim klubem odniesiemy sukces, a największym oczywiście sukcesem sportowym będzie złoty medal dla reprezentacji Polski.

O brak sportowych wrażeń i emocji nie martwi się Janusz Steliga prezes klubu KSM Krosno, który zaznacza jak wiele pracy zostało włożone w unowocześnienie obiektu – Zmiany widać nie tylko w nawierzchni, z czarnej stała się białą. Zadbaliśmy także o nowoczesny park maszyn, gdyż tamten został nadgryziony zębem czasu. Jest on kameralny mały i przytulny i będzie budował dobrą otoczkę dla sportów.

Trener Reprezentacji Polski juniorów, Rafał Dobrucki zapowiada świetne ściganie i liczy na sukces swojej drużyny – Bardzo miło jest przyjechać do Krosna i zobaczyć jak się zmienia tor, bo to co było za czasów mojej kariery, a teraz to ogromna różnica. Oprócz infrastruktury, oczywiście zmieniła się nawierzchnia i sam tor. To właśnie najbardziej interesuje nas – zawodników, trenerów. Tor się zmienił zdecydowanie na lepsze. Może powiem nieskromnie, jesteśmy faworytami i nic poza złotym medalem nas nie interesuje i będziemy robić wszystko aby ten tytuł obronić.

Zawodnicy cel mają jeden, ale studzą emocje gwarantując, że sport nie tylko ten żużlowy ma to do siebie, że trudno go przewidzieć:

Maksym Drabik
 – Za wiele nie miałem okazji aby połapać kąty na krośnieńskim torze. Jak dla mnie faworytów nie ma, każdy może wygrać, każdy może przegrać i to jest piękne w tym sporcie. Nie nastawiam się na bycie faworytem, a bardziej skupiamy na dobrym wyniku. Przede wszystkim startując w takich zawodach liczymy na zwycięstwo, chociaż nigdy do końca nie wiadomo jak to wyjdzie. Mam jednak nadzieję, że wszystko potoczy się po naszej myśli.

Rafał Karczmarz
– Jestem wdzięczny trenerowi, że powołał mnie na tak ważne zawody. Jestem rezerwowym, będę w parkingu dopingował kolegów, ale kto wie, może uda się do tych zawodów również wyjechać. Miałem okazję potrenować we wtorek bo odbyły się w Krośnie drużynowe zawody juniorów.

Dominik Kubera
– Super sprawą byłoby dorzucić kolejne złoto do kolekcji. Do tego jeszcze mamy trochę czasu. Zaskoczyć nas może wszystko lekkie niedopasowanie z torem, ale i pogoda. Liczę jednak, że możliwość treningu sprawi, że uda się poznać ten tor i ustawienia na niego.

Bartosz Smektała
– Oczywiście jesteśmy w Polsce to jest dla nas duży plus i jasne jest, że chcemy te zawody wygrać. Ja byłem w tym roku na tym torze, startowałem w Srebrnym Kasku. Trening też nam coś pokaże. W stawce zawodów jadą świetni rywale, nie możemy nikogo lekceważyć.

Podczas konferencji prasowej zostały przydzielone kolory kasków do poszczególnych drużyn w drodze losowania:
KASKI CZERWONE – DANIA
KASKI NIEBIESKIE – ŁOTWA
KASKI BIAŁE – POLSKA
KASKI ŻÓŁTE – NIEMCY

Skład reprezentacji Polski:
Bartosz Smektała, Maksym Drabik, Kacper Woryna, Dominik Kubera, Rafał Karczmarz – rezerwowy
Trener Rafał Dobrucki

Stadion Krosno
16.09.2017
Start godzina 15:00

Bilety zakupione na pierwszy termin pozostają ważne

źródło: KSM Krosno

16-09-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.