REKLAMA

Letnie koncerty w krośnieńskich świątyniach

Mapa niedostępna

Data/Czas
10/07/2017
19:00 - 21:00

Lokalizacja
Krosno


KROSNO / PODKARPACIE. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza mieszkańców Krosna do udziału w Letnich Koncertach w Świątyniach. Nowy cykl koncertów odbywających się w krośnieńskich kościołach od czerwca do sierpnia to spotkanie z artystami z całego świata, kompozytorami i chórami.

Pierwszy koncert odbył się 22 czerwca, a wydarzeniem kończącym cykl będzie występ Państwowej Orkiestry Kameralnej z Żyliny, który odbędzie się 27 sierpnia w Bazylice Mniejszej Fara.

KONCERT PAŃSTWOWEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ Z ŻYLINY
IWONA SOCHA – SOPRAN

27 sierpnia, godzina 20.00
Bazylika Mniejsza Fara

Slovak Sinfonietta Žilina

Jest jedną z najbardziej znanych profesjonalnych orkiestr w Europie Wschodniej. Została założona w 1974 roku jako jedyna orkiestra kameralna „klasyczna” na Słowacji. Od tamtej pory orkiestra osiągnęła znaczącą pozycję i międzynarodową renomę.

Jej 34 członków to absolwenci największych czeskich i słowackich uczelni muzycznych. Szczególne międzynarodowe uznanie zyskała, kiedy została zaproszona na festiwal w Salzburgu jako oficjalna orkiestra tego prestiżowego festiwalu. Wkrótce koncertowała na „Praskiej Wiośnie” i na głównych festiwalach w całej Europie, w tym w Wiedniu Festwochen, festiwalu wiosennym i festiwalu Haydna w Wiedniu, muzycznych tygodniach Sofii, Festa Musica Pro w Asyżu, Festiwalu w Katalonii w Hiszpanii, Festiwalu de Bonaguil we Francji , Music in Old Krakow, Festiwal Wiosny w Budapeszcie, Bratysława Music Festival, Melos Ethos Bratislava, Mozartfest Schwetzingen, Festiwal de Manaus w Brasilii, Festiwal van Vlaanderen, Aspekte Salzburg, Festiwal Johann Strauss w Wiedniu, Festiwal NCPA w Pekinie i wiele innych.

Sinfonietta grała w tak prestiżowych międzynarodowych salach koncertowych jak Musikverein i Konzerthaus Vienna, Concertgebouw Amsterdam, Filharmonia w Berlinie, Monachium i Kolonii, House of Artists w Pradze, Tonhalle Düsseldorf, katedra św. Franciszka Asyż, Auditori Barcelona,​​Palau St. Jordi i W Palau de Deportes w Madrycie, Tonhalle Zürich, Pavilhao Atlantico w Lizbonie, NCPA Pekin i Wielka Sala Koncertowa w St. Peterburgu, Palau de la Musica Catalana w Barcelonie, Teatro Arriaga Bilbao, Sala Symfoniczna w Osace, Metropolitan Hall w Tokio, Mozarteum Salzburg, Teatro Abadia i Palacio de Deportem w Madrycie.

Iwona Socha (sopran, solistka Opery Krakowskiej)

Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jest finalistką i laureatką krajowych oraz międzynarodowych konkursów wokalnych.

W maju 2005 roku, będąc studentką roku dyplomowego, zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej, śpiewając partię Małgorzaty w „Fauście” Charlesa Gounoda (spektakl z jubileuszowej listy obchodów 60-lecia Opery Śląskiej.

W swoim repertuarze posiada liczne pieśni, arie oratoryjne i operowe oraz partie sceniczne. Koncertuje w kraju i za granicą (Austria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Słowacja). Dokonała także nagrań dla Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej.

Współpracuje z wiodącymi ośrodkami operowymi i operetkowymi w kraju – Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Śląską w Bytomiu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Mazowieckim Teatrem Muzycznym „Operetka” w Warszawie.

Brała udział w licznych festiwalach muzycznych, m.in.: w VII Międzynarodowym Festiwalu „Operete Kauno Pilyje” (Litwa), Festiwalu Operowym w Bydgoszczy, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej w Gliwicach, Festiwalu „Viva il canto” w Cieszynie, Festiwalu „Bravo Maestro” w Kąśnej-Dolnej, 52. Festiwalu Muzycznym w Łańcucie, 18. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im . K. Jamroz w Busku-Zdroju, X Jubileuszowym Festiwalu Muzyki Znanej i Nieznanej w Sosnowcu oraz Europejskim Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju, Festiwalu Viva Canaletto w Warszawie, Letnich Festiwalach Opery Krakowskiej (Zamek Królewski na Wawelu), Festiwalu Kameralistyki Wokalnej Voice&Piano w Krakowie oraz Festiwalu Saint Maxim la Sainte Baume we Francji.

Jest aureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza Śpiewaczka Operowa 2013.

PROGRAM:
Utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta
Exultate, jubilate
Symfonia No. 35 in D “Haffner”
Recitativo i Aria Dove sono “La nozze di Figaro”

Źródło: RCKP Krosno

10-07-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.