REKLAMA wyszynk

“Dziękujemy za waszą trudną służbę”. Krośnieńscy policjanci docenieni w swoje święto (FILM, ZDJĘCIA)

|

“Dziękujemy za waszą trudną służbę”. Krośnieńscy policjanci docenieni w swoje święto (FILM, ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. W krośnieńskiej komendzie odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. W spotkaniu, oprócz funkcjonariuszy wzięli udział włodarze miasta, powiatu i gmin, a także przedstawiciele innych służb mundurowych, księża i zaproszeni goście. Święto Policji było znakomitą okazją do wręczenia wyróżnień i nominacji na wyższe stopnie zawodowe. Łącznie, awanse otrzymało 71 policjantów. 5 w korpusie oficerów młodszych, 44 w korpusie aspirantów, 19 podoficerów i 3 szeregowych. Więcej w materiale filmowym.

Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się nabożeństwem w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krośnie. Dalszą część uroczystości zorganizowano w auli krośnieńskiej komendy, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli parlamentarzystów, lokalnych samorządów oraz instytucji współpracujących z Policją.

Policjanci odebrali wyróżnienia oraz awanse służbowe z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusza Szymanka oraz Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie mł. insp. Leszka Buryły. W tym roku nominacje na wyższe stopnie otrzymało łącznie 71 policjantów. W korpusie oficerów młodszych mianowano 5 funkcjonariuszy, 44 w korpusie aspirantów, 19 w korpusie podoficerów i 3 w korpusie szeregowych Policji.

Uroczystym podsumowaniem plebiscytu „Dzielnicowy bliżej nas” było uhonorowanie dyplomami oraz upominkami zwycięzców etapu powiatowego i laureatów wojewódzkich zmagań.

W wygłoszonym przemówieniu Komendant Miejski Policji w Krośnie mł. insp. Leszek Buryła podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom komendy za codzienną służbę oraz zaangażowanie w wykonywane zadania. Złożył również podziękowania władzom miasta, powiatu i samorządowcom za podejmowanie skutecznych działań ukierunkowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców całego regionu.

źródło: Red., KMP Krosno

14-07-2017


Jeden komentarz do ““Dziękujemy za waszą trudną służbę”. Krośnieńscy policjanci docenieni w swoje święto (FILM, ZDJĘCIA)”

  1. Zene says:

    Dobrze z oczu patrzy temu komendantowi. Widać, że policjant z krwi i kości. Cieszą takie słowa o mundurze i służbie.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.